Reklama

Reklama

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych inwestycji na Górnej. Kosztować będzie 5,5 mln zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Mierzejowej - to jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli.

- Umowa z wykonawcą została podpisana i przekazaliśmy teren budowy. Wykonawca po uzyskaniu zgody na tymczasową organizację ruchu rozpocznie przebudowę drogi, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Przebudowa prawie kilometrowego odcinka, kosztować będzie 5,5 mln złotych – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 !reklama!

Stara kamienna kostka przejdzie do lamusa. Na ul. Mierzejowej wyremontowana zostanie kompleksowo droga i chodniki, usuwając tym samym architektoniczne bariery.

Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, oraz zlokalizowany jest przy niej cmentarz.

Ze względu na zły stan nawierzchni i geometrię drogi, jest trudność, żeby zapewnić dobry dojazd do cmentarza, czy przejazd komunikacją miejską. Mieszkańcy muszą 15 minut iść od najbliższych przystanków. Droga obecnie jest z dużej łupanej kamiennej kostki. Po wielu latach jest ona bardzo nierówna. Chodniki są wąskie, a w niektórych miejscach pomiędzy jezdnią, a chodnikiem są duże różnice wysokości.

Po przebudowie drogi pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Na skrzyżowaniach zostaną wykonane wyniesienia, aby uspokoić ruch. Powstaną przystanki autobusowe, aby mieszkańcy nie musieli kilkanaście minut iść do tramwaju czy autobusu. Powstaną proste chodniki po obu stronach drogi, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Nasadzonych zostanie ponad 50 nowych drzew, oraz aby estetycznie nawiązać do klimatu obecnej ulicy, na wyniesionych skrzyżowaniach wykorzystana zostanie stara kamienna kostka.

Całość przebudowy obejmuje ul. Mierzejową od ul. Długiej do Konnej, oraz część ul. Konnej i Poziomej do Albańskiej z powodu konieczności wpięcia się w kanał deszczowy. Prace mają potrwać do końca roku.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy