Reklama

Reklama

Ruda Pabianicka nie będzie rozbudowywana na dziko dostanie plan zagospodarowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruda Pabianicka nie będzie rozbudowywana na dziko dostanie plan zagospodarowania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Spełni się życzenie mieszkańców Rudy Pabianickiej - otrzymają miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Ma chronić tereny zielone i pozytywnie wpłynąć na całe miasto.

Reklama

- Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej będzie procedowany projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru miasta Łodzi położonej w rejonie ulic: Granicznej, Przestrzennej i Wazów – poinformowała Paulina Setnik, radna Klubu Radnych KO.

Radni pozytywnie zaopiniowali projekt. Jak podkreśla Paulina Setnik, Ruda Pabianicka to piękne, zielone tereny, którymi trzeba się szczycić i dbać na ich obszarze o środowisko.

- Trzeba dodać, że znajduje się tam wspaniały las, a całe osiedle nazywane jest Rudą Willową – powiedziała Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi.

Obrzeża miasta były traktowane z mniejszą uwagą niż centrum. Teraz ma się to zmienić.

- Przez długi czas nie istniał żaden plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, a obrzeża naszego miasta mają przecież ogromne znaczenie. Gdy nie ma planów, to deweloperzy starają się zawsze budować blokowiska. Ze względu na ukształtowanie terenu, Ruda Pabianicka powinna pozostać osiedlem domków jednorodzinnych. Gdyby powstały tam bloki, należałoby stworzyć odpowiednią infrastrukturę. Ochrońmy ten obszar przed deweloperami i przyjmijmy dla niego plan zagospodarowania przestrzennego. Ruda Pabianicka to płuca Łodzi. Mieszkańcy poprosili radnych o pomoc, a radni powinni zawsze służyć dobru mieszkańców – podsumowała Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwoli kwestie mieszkaniowe sprowadzić do wspólnego mianownika. Ruda Willowa powstała kiedyś jako korytarz przewietrzający, aby chronić nasze miasto przed smogiem i zanieczyszczeniami. Tak nadal powinno pozostać – uznał mieszkaniec Rudy Pabianickiej.

Jak miejscowy plan zagospodarowania w praktyce wpłynie na Rudę. O tym przekonamy się w najbliższych latach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy