Reklama

Reklama

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół. Co musisz wiedzieć? [TERMINY]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół. Co musisz wiedzieć? [TERMINY] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Urząd Miasta Łodzi przedstawił zasady rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli. W tym roku cały proces będzie przebiegał tylko w formie elektronicznej z uwagi na epidemię koronawirusa.

Reklama

Rekrutacja do przedszkoli

W poniedziałek, 4 maja rozpocznie się rekrutacja do miejskich przedszkoli. W naborze biorą udział dzieci urodzone w latach 2014-2017. O przyjęciu dziecka do placówki decyduje szereg punktowanych czynników wynikających z kryteriów ustawowych (wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa lub rodziców, wychowywanie tylko przez jednego z rodziców oraz wychowywanie kandydata w rodzinie zastępczej). O 8:00 zostanie uruchomiona strona internetowa na której znajdzie się informator o miejskich przedszkolach, wniosek wraz z instrukcją do jego prawidłowego wypełnienia. Bez zmian pozostaje zasada pozwalająca rodzicom wybrać 3 dowolne przedszkole uszeregowane według preferencji. Rekrutacja do przedszkoli potrwa do 15 maja, do godziny 15:00.

!reklama!

Wypełniony elektronicznie wniosek o przyjęcie dziecka należy wydrukować, podpisać przez oboje rodziców, następnie zrobić jego skan lub fotografię i dołączyć w systemie rekrutacji jako załącznik. Podobnie należy postępować przy innych wymaganych dokumentach. Złożone wnioski będą widoczne w systemie placówek wybranych przez rodziców. O tym, czy kandydat zakwalifikował się rodzice dowiedzą się logując się do systemu lub mailowo. Listy zakwalifikowanych będą dostępne także na stronach internetowych łódzkich przedszkoli. Na wyniki rekrutacji trzeba będzie poczekać do 27 maja, do godziny 15:00.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych

Jednocześnie, 4 maja rusza także rekrutacja do łódzkich podstawówek. Potrwa ona do 29 maja, do godziny 15:00. Wzorem lat ubiegłych każde dziecko ma zapewnione miejsce w szkole rejonowej, zgodnie z miejscem zamieszkania, dzięki obowiązującej rejonizacji. Możliwe są także przyjęcia do szkół spoza rejonu, jednak w klasach muszą zostać wówczas wolne miejsca.

Proces rekrutacji przebiega elektronicznie, należy wypełnić zgłoszenie, wydrukować je i podpisać, a następnie skan lub zdjęcie wniosku złożyć w systemie jako załącznik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy