Reklama

Reklama

Rusza remont torowiska pomiędzy Pomorską a Telefoniczną. Będą utrudnienia [LISTA ZMIAN]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza remont torowiska pomiędzy Pomorską a Telefoniczną. Będą utrudnienia [LISTA ZMIAN] - Zdjęcie główne

Łódź. Rusza remont torowiska pomiędzy Pomorską a Telefoniczną (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowa równe tory, automatyczne zwrotnice, podwyższone przystanki, rozjazdy i sieć trakcyjna – to zakres remontu torowiska pomiędzy Pomorską a Telefoniczną, który rozpocznie się po majówce.

Reklama

Jest to bardzo ważny odcinek sieci tramwajowej, który prowadzi do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Każdego dnia po tej trasie wyjeżdżają na linie setki tramwajów jeżdżących po mieście oraz kursują linie obsługujące największe łódzkie osiedla, dworzec Fabryczny, czy osiedla akademickie. 

!reklama!

Prace na ponad kilometrowym odcinku trasy pomiędzy Pomorską a Telefoniczną, potrwają od maja do października. Na nowe torowisko będzie trzeba wykorzystać ponad 3 tys. metrów pojedynczej szyny, wykonane zostanie 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice – miejsca przecięcia się torowisk.

Ponadto wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych i sieć zasilająca tramwaje. Komfort poprawi się nie tylko w przejeździe. Wyremontowane i podwyższone zostaną przystanki, oraz powstanie nowa para przystanków autobusowych przy zajezdni, dla ułatwienia korzystania z komunikacji miejskiej.

- Prace rozpoczną się w poniedziałek 4 maja. Podczas prac tramwaje nie będą kursowały na Stoki, ale zachowany będzie dojazd do zajezdni. Dlatego prace prowadzone będą połówko, po jednym torze. Linie tramwajowe dojeżdżać będą do osiedla akademickiego przy Pomorskiej, a dalej na Stoki kursować będzie autobus zastępczy. Prace potrwają 5 miesięcy – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Na skróconej trasie kursować będą tramwaje linii 12, 15, 17 i 18. Na Stoki kursować będzie autobus zastępczy Z12.

Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Zielona, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska – LUMUMBY 

Linia 15 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY

Linia 17 CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – LUMUMBY

Linia 18  RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska – LUMUMBY

Linia Z12 SZPITAL CKD – Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Giewont, Zaruskiego, Wichrowa, Krokiew – STOKI – Giewont, Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

Tramwaje linii 12 i 18 zatrzymają się na przystanku Pomorska – Lumumby w kierunku ronda Solidarności. Tramwaje linii 15 i 17 zatrzymają się na przystanku Pomorska – Lumumby w kierunku szpitala CKD.

Na przystanku przy Lumumby tramwaje będą zmieniać numer linii. 12 pojedzie dalej jako 15, 17 jako 18 i odwrotnie.

Tramwaj linii 12 z Retkini dojedzie do Lumumby i zamieni się w tramwaj linii 15, który pojedzie na Kurczaki. Natomiast tramwaj linii 15 z Kurczaków na przystanku przy Lumumby zamieni się w tramwaj linii 12 w kierunku Retkini.

Tak samo zamieniać się będą tramwaje linii 17 i 18. Tramwaj linii 18 z Retkini dojedzie do Lumumby i zamieni się w tramwaj linii 17, który pojedzie na Chocianowice. Natomiast tramwaj linii 17 z Chocianowic na przystanku przy Lumumby zamieni się w tramwaj linii 18 w kierunku Retkini.

Przystanki Pomorska – Lumumby zostaną wydłużone, aby mogły się zmieścić na nim dwa tramwaje. Na tym przystanku tramwaj zakończy swoją trasę, odczeka kilka minut, gdzie w tym czasie zmienione zostaną tablice z numerami linii i kierunkiem i z tego samego przystanku odjedzie dalej jako druga linia. Taki układ tras, zapewni pasażerom bez żadnych zmian, dojazd do osiedla akademickiego, obsługę ul. Narutowicza i ul. Pomorskiej oraz wygodną przesiadkę na autobus zastępczy z czterech linii tramwajowych.

Dla kierowców prace nie spowodują większych utrudnień. Zmiany w organizacji ruchu pojawią się na ul. Wichrowej, Zaruskiego i Krokiew, gdzie kursować będzie autobus zastępczy. Aby umożliwić mu przejazd:

  • Zaruskiego od ul. Giewont do ul. Wichrowej będzie jednokierunkowa w stronę ul. Wichrowej;
  • Wichrowa od ul. Zaruskiego do ul. Krokiew będzie jednokierunkowa w stronę ul. Krokiew oraz wprowadzony będzie zakaz parkowania po wschodniej stronie drogi;
  • oraz po obu stronach ul. Krokiew od ul. Giewont do ul. Wichrowej obowiązywać będzie zakaz parkowania.

źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy