Reklama

Reklama

Ruszył remont kolejnego wiaduktu. Tym razem pod Łodzią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszył remont kolejnego wiaduktu. Tym razem pod Łodzią  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzisiaj, 23 września rozpoczął się remont wiaduktu kolejowego na drodze nr 91 między Łodzią a Zgierzem. Kierowców czekają spore utrudnienia. Prace mają potrwać pół roku. 

Reklama

Remontowany wiadukt znajduje się na ulicy Łódzkiej w Zgierzu. Konstrukcja już od kilku lat znajdowała się w stanie, który kwalifikował ją do naprawy. Sytuację pogorszył wypadek z 2016 roku, kiedy ciężarówka wbiła się w wiadukt, poważnie naruszając jego stabilność.

Wiadukt był dla ciężarówek niebezpiecznym punktem na drogowej mapie regionu od lat. Jego wysokość to zaledwie 3,6 metra. To zbyt mało, aby móc bezpiecznie prowadzić ruch wyższych samochodów. Teraz ma się to zmienić, a poprawę komfortu i bezpieczeństwa odczują nie tylko pasażerowie samochodów i autobusów.

- Wiadukt nad ul. Łódzką zastąpi nowa wyższa konstrukcja. Umożliwi ona przejazd pociągów z prędkością 120 km/h (obecnie 90 km/h) i przejazd cięższych pociągów towarowych. Wyższy wiadukt zapewni swobodny ruch ciężarówek. Wzmocnione będą skrajne przyczółki wiaduktu. Środkowe filary zostaną wyburzone. Dzięki temu będzie miejsce na trasę pieszo-rowerową. Nowy szerszy chodnik powstanie też po drugiej stronie ul. Łódzkiej - powiedział Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe

Od 23 do 29 września w okolicy wiaduktu zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Pojazdy będą poruszać się po drodze jednokierunkowej, tylko w kierunku Zgierz - Łódź. Jadący od strony stolicy regionu będą kierowani objazdem. Kierowcy będą kierowani w ul. Chełmską, następnie pojadą Łagiewnicką, Długą i 3 Maja do drogi krajowej nr 91. Pojazdy powyżej 3,5 ton będą omijały przebudowę wiaduktu ul. Okulickiego, Okręglik, Sianokosy, Szczecińską i Śniechowskiego.

Autobusy linii Z45 i Z46 będą kursowały pod wiaduktem w obu kierunkach. Ich ruch przez teren budowy będzie sterowany ręcznie.

- W następnych tygodniach prace będą prowadzone w porze nocnej. Kolejne wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w obrębie wiaduktu na okres około tygodnia nastąpi w drugiej połowie października oraz na początku listopada – dodaje rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe

Po zakończeniu prac na wiadukcie przy ulicy Łódzkiej, rozpoczną się kolejne prace remontowe,

Źródło: Łódź NaszeMiasto

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy