Reklama

Reklama

Ruszył remont kolejnej łódzkiej kamienicy. Rewitalizowany budynek przy ul. Wschodniej zyska przebicie do Piotrkowskiej

Opublikowano: czw, 28 sty 2021 10:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje przyjazne, zielone podwórko, komfortowe mieszkania komunalne, pracownie i lokale dla mikroprzedsiębiorców oraz przejście do ul. Piotrkowskiej.

Zarząd Inwestycji Miejskich przedstawił plan modernizacji kolejnej łódzkiej kamienicy. Swoje oblicze zmieni budynek przy ul. Wschodniej 45.

!reklama!

– Efekty programu rewitalizacji obszarowej są coraz bardziej widoczne. W 2020 roku oddaliśmy do użytkowania 147 komfortowych mieszkań komunalnych w 14 kompleksowo odnowionych kamienicach. Oprócz tego, do użytku oddaliśmy 3 domy kultury, 3 muzea oraz gmach byłego gimnazjum, obecnie SP 111 przy ul. Jaracza 26. Dziś jesteśmy przy Wschodniej 45, gdzie w ubiegłym roku rozpoczął się kompleksowy remont. Powstają tu komfortowe mieszkania komunalne, przestronne i wielofunkcyjne lokale dla mikroprzedsiębiorców, pracownie artystyczne, zielone podwórko i przebicie do ul. Piotrkowskiej mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Jakie zmiany przejdzie kamienica przy ul. Wschodniej 45 w Łodzi?

Budynek przy u. Wschodniej 45 zostanie całkowicie odnowiony oraz podłączony do centralnego ogrzewania. Powstanie w nim 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem oraz 4 pracownie twórcze. Wszystkie one zostaną oddane do użytkowania w 2021 r.

W połowie 2021 r. oddane do użytku zostaną 2 kamienice przy Wschodniej 20 i 23, a do końca 2022 roku łącznie oddamy 23 wyremontowane kamienice i 240 komfortowych mieszkań komunalnych. Program rewitalizacji jest odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe łodzian, a oddawane przez nas mieszkania są konkurencyjne z ofertą deweloperską w Łodzi. Mieszkania w kamienicy przy ul. Wschodniej 45 będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. Łazienki zaopatrzone zostaną w wanny lub prysznice, ubikację oraz kompletny zestaw baterii – dodaje dyrektor Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

Kamienica zyska przejście do ul. Piotrkowskiej

W ramach remontu przy ul. Wschodniej 45 zostanie wyburzony mur, stanowiący zachodnie ogrodzenie działki. Dzięki temu powstanie przebicie do ulicy Piotrkowskiej, poprzez działkę przy ul. Piotrkowskiej 22. Na podwórku będą ławki i altany oraz stojaki na rowery. Nawierzchnia podwórza zostanie wymieniona i odnowiona. Zostanie wykonana z kostki brukowej. Na wyznaczonych terenach zielonych zostaną posadzone krzewy i drzewa, a wokół nich będzie zasiany trawnik. Dodatkowo na altanie powstanie trejaż z roślinnością pnącą. Ponadto powstaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.

Rozpoczęliśmy prace od wyburzeń i skuwania tynków ze ścian oraz stropów. Ponieważ jest to kompleksowa rewitalizacja praktycznie wszystko w budynkach zostanie wykonane od nowa. Wymienimy instalację elektryczną, wodną oraz gazową. Przygotowujemy się do wymiany belek stropowych, bo wiele z nich jest
w bardzo złym stanie technicznym. Będziemy też wzmacniać fundamenty, których te budynki prawie nie mają. Powstanie też zbiornik retencyjny na wodę deszczową. Budynek uzyska dostęp do sieci światłowodowej–
mówi Tomasz Kartasiński, kierownik budowy z firmy PAGMA Projekt Sp. z o.o.

Szacowany koszt prac ul. Wschodniej 45 to około 17,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy