Reklama

Reklama

Rynek pracy: w 2019 w Łodzi padł rekord. Czy 2020 będzie jeszcze lepszy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rynek pracy: w 2019 w Łodzi padł rekord. Czy 2020 będzie jeszcze lepszy?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miniony rok był dla Łodzi bardzo efektywny, jeśli chodzi o spadek liczby bezrobotnych oraz kwoty wydane na aktywizację osób bez pracy. Władze miasta oceniają, że rok 2020 może być jeszcze lepszy. 

Reklama

Rok 2019 był udany dla łódzkiego rynku pracy. Wskaźnik bezrobocia spadł poniżej 5 proc., co pozwala pozytywnie ocenić minione 12 miesięcy. Władze Łodzi będą starać się, aby w 2020 roku bezrobocie było na jeszcze niższym poziomie.

- Walka z bezrobociem i tworzenie nowych miejsc pracy od lat należą do priorytetów Urzędu Miasta Łodzi. Rok 2019 r. rozpoczęliśmy w naszym mieście z blisko 20 tys. bezrobotnych i stopą bezrobocia 5,6 proc. Kończymy ten rok z niespełna 17 tys. osób bez pracy - to o 3 tysiące bezrobotnych mniej. W listopadzie stopa bezrobocia spadła do poziomu 4,8 proc., co jeszcze kilka lat temu wydawało się czymś nieosiągalnym - powiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ

W minionym roku wydano 45 mln złotych na aktywizację osób bezrobotnych. Część tej kwoty pochodziła ze środków unijnych. Efekty? Zaktywizowano 3 tys. osób, a 1000 nowych firm rozpoczęło swoją działalność.

W tej chwili urzędy pracy w Łodzi oferują poszukującym pracy zróżnicowane stanowiska. Firmy zgłaszają zapotrzebowanie zarówno na wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży IT, jak i pracowników fizycznych np. przy taśmie produkcyjnej.

Rok 2020 ma być jeszcze lepszy. Łódź pozyskała 27 mln złotych na aktywizację osób młodych. Dzięki tym pieniądzom będzie możliwe uzyskanie wsparcia przy zakładaniu własnej firmy. Urzędnicy liczą, że na koniec 2020 roku stopa bezrobocia w Łodzi spadnie poniżej 4 proc.

Łódź przyciąga również duże firmy, które tworzą wysokopłatne miejsca pracy.

- Rok 2019 upłynął pod znakiem reinwestycji, jakich dokonali obecni na łódzkim rynku inwestorzy. Należy również podziękować lokalnym przedsiębiorcom, bo również dzięki ich aktywności wskaźnik bezrobocia w Łodzi jest tak niski. Trzeba również wspomnieć o nowych inwestycjach. Były to m.in. firmy Nippon Seiki, Eko Energetyka, Epassi, Amazon, Netguru, BSH R&D, KOKI Europe, Peter Smith oraz GPW - powiedział Mateusz Sipa, zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy