reklama
reklama

Rząd planuje utworzenie państwowej sieci sklepów! Lid, Biedronka, Tesco będą miały konkurencję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Artur Soboń Wiceminister Aktywów Państwowych w wywiadzie dla portalu Money.pl wstępnie zapowiedział, że rząd planuje utworzyć państwową sieć sklepów.
reklama

!reklama!

Obecnie jest problem ze skupem produktów od rolników.

Jak mówi dziennikarz Money.pl dzisiejszy model wygląda następująco:

- Rolnik wyhoduje np. ziemniaka i będzie chciał je sprzedać za 30 zł. Weźmie je jeden pośrednik, potem drugi pośrednik weźmie je już za złotówkę i sprzeda go za 1,30 do hurtowni spożywczej. A ta sprzeda do sieci handlowej, która później będzie sprzedawać te same ziemniaki za 3 zł. A ministerstwo chce to skrócić i sprawić, że rolnik dostał np. 50 gr, a w sklepie konsument dostanie je za 2,5 zł  -

- Biedronka, Lid, Tesco i inne sieci handlowe powinny bać się rządu? – pyta Money.pl Artura Sobonia Wiceministra Aktywów Państwowych.

- Nie,  powinny być dobrym partnerem do współpracy w sprzedaży najlepszych polskich produktów – odpowiada minister Soboń.

Polska Sieć Sklepów

Chcecie stawiać oprócz Polskiego Holdingu Spożywczego nie tylko produkować, ale także sprzedawać i wejść na rynek handlowy?

Wtedy byśmy byli obecni „od pola do stołu”

Czyli Polska Sieć Sklepów? – pyta Money.pl

Sieć sklepów kontrolowana przez Państwo była czymś co by na pewno uzupełniało to nad czym dziś pracujemy, czyli obecnością Państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Byłoby rzeczywiście dobrym rozwiązaniem dla producentów rolnych i dla polskich grum producenckich, które dziś na tym rynku działają.

To byłaby taka sieć warzywniaków „Warzywniak Plus”? Czy sklepy ogólno spożywcze?

Organicznie takiej sieci nie zbudujemy, trzeba byłoby zastanowić się nad tym co jest dzisiaj na rynku”

Bliżej Wam do kupna Żabki czy Biedronki?

Na razie robimy swoje.  Najpierw musimy przekonać tych, którzy są akcjonariuszami do tworzenia polskiej grupy spożywczej w oparciu o te aktywa, które posiadamy, potem znaleźć te aktywna na rynku, które są w naszym przedmiocie zainteresowania, sfinalizować transakcję i dopiero potem o nich opowiadać.

A na koniec rozumiem kupować sieci handlowe. Te największe, czy jednak na przykładnjednoczyć kilka sieci lokalnych działających np. na Podlasiu, Lubelszczyźnie, ale także w centrum kraju należących dzisiaj do średnich polskich przedsiębiorców rynku handlowego? O taki model biznesowy chodzi?

W tym biznesie skala ma sens, więc jeśli to miało mieć znaczenie dla producentów rolnych to ta skala musi być odpowiednia.

Źrodło: Money.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama