Reklama

Reklama

Są w Polsce! Pierwsza partia szczepionek dotarła do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Są w Polsce! Pierwsza partia szczepionek dotarła do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych  - Zdjęcie główne

Są w Polsce! Pierwsza partia szczepionek dotarła do magazynu Agencji Rezerw Materiałowych (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Z magazynu w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim szczepionki trafią do hurtowni, a następnie zostaną rozdysponowane między szpitalami. 

Reklama

Pierwsza transza szczepionek, licząca ok. 10 tys. sztuk, wyruszyła do Polski w nocy z 24 na 25 grudnia z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs.

!reklama!

- W sobotę nad ranem, ok. godz. 6.45, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szczepionki trafiły do celu - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Szczepionki przetransportowano w specjalnych warunkach – pojemnikach z suchym lodem, by utrzymać temperaturę -75 stopni Celsjusza.

- W naszej składnicy w Wąwale one są rozpakowywane, rejestrowane w systemie i adresowane na poszczególne hurtownie farmaceutyczne, które dalej poprowadzą dystrybucję . Do tych szczepionek dodawane są materiały informacyjne, które zostaną wręczone osobom szczepionym, również specjalne pakiety dodatkowego wyposażenia - strzykawek, igieł...  - tłumaczył szef ARM.

Opakowania na szczepionki wyposażone są w specjale czujniki, które informują o parametrach temperatury.

- Tam są rejestrowane wszystkie ewentualne odchylenia. To urządzenie monitoruje i informuje nas o ewentualnych problemach - tłumaczył Kuczmierowski. Wszystkie nasze działania idą zgodnie z zaplanowanym scenariuszem. Wszystko jest pod kontrolą - zapewnił szef ARM.

Warunki, w których powinna być przetrzymywana szczepionka, są szczegółowo określone przez producenta.

- Wymogi producenta są bardzo precyzyjne. One określają nie tylko czas potrzebny na przepakowanie, ale również ilość suchego lodu czy wielkość pudełek, w których muszą być przechowywane szczepionki. Wszystkie lodówki ultrazimne, chłodnie, w których przechowujemy szczepionki, musiały być certyfikowane, odebrane przez uprawnione służby, które potwierdziły, że wszystko jest zgodne ze sztuką - podkreślił Kuczmierowski

Pierwsza partia szczepionek trafi do 72 szpitali. Kolejna partia zostanie rozdysponowana między 500 placówek, w których zostanie zaszczpiony personel medyczny. Zgodnie z zapowiedziami Mateusza Morawieckiego, do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek.

Źródło: RMF24.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy