Reklama

Reklama

Siódma edycja AŻ Festiwalu w Akademii Muzycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Siódma edycja AŻ Festiwalu w Akademii Muzycznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Polskie rocznice i muzyka na każde ucho znajdą się w programie tegorocznej edycji 7. AŻ Festiwal w Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej.

Reklama

Siódma edycja AŻ Festiwalu w Akademii Muzycznej

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na siódmą już edycję AŻ Festiwalu do Sali Koncertowej przy ulicy Żubardzkiej. Zaplanowanych zostało w tej edycji 9 koncertów, a wśród nich znajdą się m.in. opera, musical, balet dworski i dwa koncerty symfoniczne. Muzyka polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki i Grażyny Bacewicz, których rocznice urodzin świętujemy w tym roku, zabrzmi na otwarcie i na zamknięcie festiwalu. W ramach 7. AŻ Festiwalu gościć będą w Łodzi: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrygent Jerzy Salwarowski, Balet Dworski Cracovia Danza, akordeonista Wiesław Prządka, wokalistka Dorota Miśkiewicz oraz perkusista i producent muzyczny Bismarck Fernández Vásquez z Kostaryki. Koncerty w ramach 7. AŻ Festiwalu odbywać się będą w dniach od 16 listopada do 8 grudnia.

Na program tegorocznego festiwalu złoży się dziewięć koncertów z bardzo różnorodnym programem. Melomani usłyszą w nich zarówno muzykę barokową, jak też i jazz, składy kameralne i orkiestry symfoniczne, będą mogli obejrzeć operę, a także musical. Festiwal zainaugurują dwa spektakle opery „Flis” Stanisława Moniuszki (16 i 17 listopada). Z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi, pod kierownictwem Jacka Delonga, Dorota Miśkiewicz wykona utwory z repertuaru Elli Fitzgerald (19 listopada). Balet Dworski Cracovia Danza i Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej zabiorą publiczność w podróż – muzyczną i wizualną – do Francji XVIII wieku (21 listopada). Z kolei Orkiestra Kameralna PRIMUZ wystąpi z akordeonistą Wiesławem Prządką, który wykona solowe partie w energetycznych tangach Astora Piazzolli (24 listopada), a studenci z Koła Naukowego Miłośników Opery i studenci innych specjalności, zaproszą na wieczór zatytułowany „Z opery na Broadway” (27 listopada) z przebojami musicalowymi m.in.: Alana Menkena, Leonarda Bernsteina i Claude’a Schönberga. Perkusista i dyrygent Bismarck Fernández wraz z The Bacewicz Percussion Ensamble i Piotrem Suttem z pewnością rozgrzeją publiczność utworami kostarykańskich kompozytorów (30 listopada).

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku zaproponuje słuchaczom współczesny program złożony z kompozycji gdańskich twórców (3 grudnia). Będzie to także jedno z wydarzeń 75. sesji Musica Moderna. Na finał Orkiestra Symfoniczna Akademii wykona uwerturę Bajka Moniuszki oraz wspólnie z solistką Sławomirą Wilgą – VII Koncert skrzypcowy Grażyny Bacewicz (8 grudnia). Koncertem dyrygować będzie Jerzy Salwarowski.

W ramach festiwalowych koncertów zaprezentuje się na scenie aż sześć zespołów działających w Akademii: Orkiestra Symfoniczna, Big Band, Orkiestra Barokowa, Orkiestra Kameralna PRIMUZ, The Bacewicz Percussion Ensemble i Chór. Kolejne edycje AŻ Festiwalu to również spotkania z artystami polskimi i zagranicznymi, dzięki którym studenci łódzkiej uczelni muzycznej oraz publiczność, wypełniająca Salę Koncertową, mają możliwość by uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych najwyższej próby.

Więcej informacji: amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/7-az-festiwal


Źródło: Akademia Muzyczna w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy