Reklama

Reklama

Śmieci w Łodzi. Od 1 lipca zapłacimy więcej za wywóz odpadów. Wiemy, o ile

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Śmieci w Łodzi. Od 1 lipca zapłacimy więcej za wywóz odpadów. Wiemy, o ile - Zdjęcie główne

Łódź. Od 1 lipca zapłacimy więcej za wywóz odpadów. Jakie zmiany czekają mieszkańców Łodzi? (fot. Freepik)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Radni Rady Miejskiej w Łodzi przyjęli uchwałę regulującą nowy sposób naliczania opłat za wywóz śmieci. Zdecydowana większość mieszkańców Łodzi zapłaci więcej za odbiór śmieci niż w 2020 roku, choć, jak podkreślają władze miasta, będą też tacy, którzy zapłacą nieco mniej.

Reklama

Podczas środowej sesji nadzwyczajnej radni Rady Miejskiej w Łodzi przegłosowali uchwałę nad wprowadzającą hybrydowy system opłat za śmieci – inaczej będą płacić mieszkańcy domów jednorodzinny a inaczej - lokatorzy budynków wielorodzinnych.

!reklama!

Nowe opłaty za śmieci w Łodzi. Jak głosowali radni?

Podczas XXXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Łodzi radni długo dyskutowali o nowej uchwale, wprowadzającą hybrydowy system opłat za śmieci. Po blisko 3-godzinnych obradach projekt uchwały został poddany pod głosowanie.

Za projektem nowej uchwały zagłosowało 28 radnych, przeciw siedmiu, a głosu nie oddało pięcioro radnych. Tym samym Rada Miejska podjęła uchwałę. 

fot. YouTube Rady Miejskiej w Łodzi

Opłaty za śmieci w Łodzi. Kto ile zapłaci?

Zgodnie z najnowszym pomysłem, łódzka uchwała jest wzorowana na tej, która od niemal roku obowiązuje w Zgierzu. 

- Pozostajemy przy mieszanym systemie naliczania opłat za śmieci czyli w zabudowie jednorodzinnej będzie to stawka 34 zł od osoby natomiast w zabudowie wielorodzinnej opłata śmieciowa będzie powiązana ze zużyciem wody ze stawką 9,60 zł za metr sześcienny - tłumaczy Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Brane pod uwagę będzie zużycie z 3 miesięcy poprzedzających złożenie deklaracji. Zmiany w życie mają wejść w życie od 1 lipca, a więc kluczowe przy przejściu na nowy system opłat będą kwiecień, maj i czerwiec. To na podstawie tych miesięcy będzie wyliczana stawka, jaką łodzianie będą musieli zapłacić za wywóz śmieci. 

Warto podkreślić, iż takie rozwiązanie oznacza, że na razie stawki opłat za śmieci nie uległy zmianie, więc administratorzy nieruchomości nie mają podstaw, aby informować mieszkańców o jakichkolwiek zmianach.

Teraz w magistracie będą z niecierpliwością czekali na decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która już jedną uchwałę dot. zmiany opłat za śmieci w Łodzi uchyliła. Tym bardziej, że poseł Włodzimierz Tomaszewski z PiS-u już podczas sesji Rady Miejskiej zapowiedział, że wniesie do RIO o wszczęcie postępowania dotyczące przegłosowanej 27 stycznia uchwały.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy