Reklama

Reklama

Spacer na dworzec wciąż obowiązkowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spacer na dworzec wciąż obowiązkowy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dwuletnie opóźnienie strony internetowej dworca autobusowego Łódź Fabryczna.

Reklama

Obowiązkowy spacer na dworzec

Podróżni, którzy chcieliby się dowiedzieć, dokąd można pojechać z dworca Łódź Fabryczna, muszą w praktyce na niego fizycznie przyjść. Nadal nie ma bowiem w internecie żadnej witryny, która prezentuje godziny odjazdów wszystkich połączeń. Co ciekawe, ZDiT zapowiadał jej otwarcie już ponad dwa lata temu.

!reklama! Jeden z największych problemów autobusowej komunikacji dalekobieżnej w Łodzi to jej dezintegracja. Otwarcie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna, bo tak oficjalnie brzmi nazwa tamtejszego dworca autobusowego (jako że nie spełnia on ustawowej definicji dworca) spowodowało, że w mieście funkcjonują obecnie równolegle dwa obiekty o podobnym charakterze. Wciąż działa bowiem przecież należący do łódzkiego PKS dworzec Łódź Kaliska.

Strona miała działać już dwa lata temu

W odróżnieniu od tego przewoźnika miasto, które administruje częścią autobusową dworca Łódź Fabryczna, nie udostępnia pasażerom żadnej informacji o kursach autobusó odjeżdżających z własnego obiektu w internecie. Miało się to zmienić już lata temu.

– Prace nad odpowiednią stroną trwają – zapewniał w grudniu 2017 r. Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Już wówczas przepraszał on pasażerów za nie tak znaczną jeszcze zwłokę w opublikowaniu witryny. Zarządca dworca zapowiadał, że wszystkie niezbędne informacje zostaną zamieszczone w jednym miejscu, już kilka miesięcy wcześniej. Tomasz Andrzejewski tłumaczył wówczas opóźnienie istotnymi brakami kadrowymi w UMŁ. Z takimi problemami magistrat najwidoczniej boryka się do dziś.

Czy to faktycznie permanentne braki kadrowe?

W sieci wciąż próżno szukać jakiejkolwiek strony agregującej rozkład jazdy wszystkich przewoźników korzystających z obiektu. Nie tylko ma nie wygodnej wyszukiwarki, ale choćby najprostszego pliku pdf z taką samą tablicą odjazdów, jaką zamieszczono w gablocie przy stanowiskach. Aby dowiedzieć się czegokolwiek o dostępnych kursach, trzeba więc po prostu fizycznie przyjść na dworzec, co jest tym bardziej uciążliwe, że część połączeń nadal realizowana jest wyłącznie z poniekąd konkurencyjnego dworca należącego do PKS.

Dlaczego prace nad stroną przeciągają się już nie o tygodnie czy miesiące, ale lata? Nie wiadomo. ZDiT nie odniósł się do pytań dziennikarzy z portalu transport-publiczny.pl o powód opóźnienia. Nie podał też żadnej daty planowanego otwarcia strony.


Źródło: transport-publiczny.pl

Zatem, jak to jest z tym rozkładem i kiedy wreszcie się pojawi, bo przecież nie można skazywać w XXI wieku ludzi, czasem z mocno obniżoną sprawnością ruchową, aby fundowali sobie wycieczki na Fabryczny tylko po to, by uzyskać prostą informację. Czy to naprawdę dzieje się w mieście, które chce pretendować do czołówki zinformatyzowanych aglomeracji w Polsce? Aż nie chce się wierzyć...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy