Reklama

Reklama

Spokój na mieście. To były bezpieczne derby Łodzi Widzew - ŁKS

Opublikowano: sob, 19 wrz 2020 22:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 16 września 2020 roku w Łodzi rozegrany został 65. mecz derbowy pomiędzy drużynami Widzewa i Łódzkiego Klubu Sportowego. Bezpieczeństwa w trakcie zawodów strzegli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, policjanci z jednostek ościennych, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej. Zawody odbyły się bez większych zakłóceń.

65. mecz derbowy pomiędzy drużynami Widzewa i ŁKS-u odbył się 16 września 2020r. na stadionie przy al. Piłsudskiego. Mecz rozegrano bez udziału kibiców drużyny gości i mogła go obejrzeć jedynie ograniczona liczba kibiców drużyny gospodarzy. 

!reklama!

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zawodami, na terenie całego miasta jeszcze przed rozpoczęciem spotkania gromadzili się sympatycy obydwu łódzkich drużyn chcący śledzić zmagania swoich zespołów za pośrednictwem przekazów medialnych. Nad bezpieczeństwem łodzian w czasie derbów czuwali policjanci z obydwu łódzkich komend oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. 

Akcję policyjną poprzedziły wielotygodniowe przygotowania i analizy zagrożeń mogących wystąpić w czasie derbów. Policjantów zabezpieczających mecz wspierał śmigłowiec, drony, armatka wodna, przewodnicy z psami służbowymi, a także patrole konne. Dodatkowo działania łódzkich policjantów wspomagali funkcjonariusze prewencji z Częstochowy, Katowic, Poznania a także policjanci z jednostek ościennych województwa łódzkiego. W działania zaangażowanych zostało kilkuset funkcjonariuszy. 

W trakcie zabezpieczenia monitorowano drogi przemieszczania się kibiców, kontrolowano środki transportu zbiorowego oraz osoby indywidualnie przyjeżdżające na mecz prywatnymi pojazdami. Drogi dojazdowe na stadion objęte zostały ścisłym nadzorem przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi. Teren przylegający do stadionów przy al. Piłsudskiego oraz al. Unii Lubelskiej, gdzie wystawiono telebim dla kibiców drużyny gości, zabezpieczali funkcjonariusze oddziału prewencji. 

Podczas meczu doszło do incydentów związanych z odpaleniem flar na stadionie, odpalenia petardy hukowej oraz rozwinięcia flagi wielkoformatowej. Z kolei na obiekcie, gdzie zgromadzili się kibice oglądający mecz na telebimie, kilkukrotnie odpalono flary. 

Mundurowi zatrzymali dwie osoby pod zarzutem znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Po zakończeniu meczu wszystkie służby zadbały o bezpieczne rozejście się grup kibiców.

źródło: KMP w Łodzi

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.