Reklama

Reklama

Sprawa braku ławek dla pasażerów autobusów na dworcu Fabrycznym wyjaśniona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawa braku ławek dla pasażerów autobusów na dworcu Fabrycznym wyjaśniona - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jeden z radnych w interpelacji złożonej do prezydent Hanny Zdanowskiej, zapytał dlaczego pasażerowie autobusów na dworcu Fabryczna nie mają do dyspozycji ławek. 

Reklama

Autorem interpelacji jest Marcin Gołaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Odpowiedzi udzielił mu wiceprezydent miasta Adam Wieczorek. Sam temat interpelacji wypłynął na spotkaniach władz z mieszkańcami w ramach “Wakacji z Radą Miejską”. Jak podkreślił przewodniczący Gołaszewski, problem braku ławek na dworcu autobusowym był szczególnie często przywoływany podczas tych spotkań, a mieszkańcy prosili o interwencję w tej sprawie.

Jak dowiadujemy się z pisma zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej miasta Łodzi, ławek na dworcu... miało nigdy nie być. Zgodnie z koncepcją budowy węzła multimodalnego Łódź Fabryczna, od samego początku przy stanowisku odjazdu autobusów nie planowano postawienia ławek. Innymi słowy, obecna sytuacja nie jest przeoczeniem, lecz wynikiem stworzenia takiego, a nie innego projektu dworca.

Nie wiadomo, dlaczego projektant przyjął taką właśnie koncepcję. Już na pierwszy rzut oka wydaje się ona absurdalna. Węzeł komunikacyjny takich rozmiarów, który ma przecież za zadanie obsługiwać znaczną liczbę pasażerów, powinien być wyposażony we wszystkie możliwe rozwiązania infrastrukturalne powiększające komfort podróży i oczekiwania na nią. W Łodzi jednak wybudowano dworzec, ale o ławkach dla pasażerów komunikacji autobusowej nikt nie pomyślał.

Jak zaznacza w swojej odpowiedzi wiceprezydent Łodzi, w tej chwili do dyspozycji pasażerów pozostają tylko oszklone poczekalnie znajdujące się na terenie dworca kolejowego.

Jeśli jednak mieszkańcy zgłaszają problem braku ławek, to jest niemal pewne, że poczekalnie w części kolejowej dworca nie spełniają oczekiwań łodzian. Ławki przy peronach autobusowych z pewnością byłby bardziej praktyczne.

Sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla rodziców z małymi dziećmi i osób starszych.

Jak podkreślono w odpowiedzi na interpelację, Zarząd Dróg i Transportu będzie podejmował starania w celu zabezpieczenia środków finansowych, które w przyszłości pozwolą na zainstalowanie ławek na terenie dworca autobusowego Łódź Fabryczna.

W dokumencie nie podano jednak nawet orientacyjnej daty planowanej inwestycji. Wygląda więc na to, że na ławki przy “wielostanowiskowym przystanku autobusowym” trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy