Reklama

Reklama

Sprawa stanowiska dyrektora Centrum Dialogu w Łodzi rozstrzygnięta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sprawa stanowiska dyrektora Centrum Dialogu w Łodzi rozstrzygnięta  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska podjęła decyzję o tym, że Joanna Podolska ponownie zostanie dyrektorem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Z ubiegania się o to stanowisko zrezygnował Jacek Grudzień. 

Reklama

W rozpisanym w wakacje konkursie o stanowisko dyrektora Centrum ubiegały się dwie osoby: Joanna Podolska, dotychczasowa dyrektora instytucji oraz Jacek Grudzień - były dziennikarz Radia Łódź oraz były dyrektor TVP3 Łódź.

Joanna Podolska pełniła tę funkcję od 2011 roku. Zgodnie z prawem władze Łodzi nie musiały tworzyć konkursu na to stanowisko. Mogły za to bezpośrednio wybrać dotychczasową dyrektor na kolejną kadencję. Mimo to konkurs ruszył, a komisja konkursowa rekomendowała na to stanowisko kandydaturę Jacka Grudnia. To wzbudziło duże kontrowersje zarówno wśród pracowników jak i odwiedzających Centrum.

Ci pierwsi pod koniec października wystosowali list otwarty do prezydent Łodzi w obronie dotychczasowej dyrektor i apelowali do niej o podjęcie właściwej decyzji. Jak argumentowali, tylko Joanna Podolska może być gwarantem dalszego sprawnego funkcjonowania placówki.

“Wierzymy, że poprzez szeroko rozumianą edukację i kulturę możemy zmienić świat na chociaż odrobinę lepszy, bez stereotypów, uprzedzeń, za to z szacunkiem do innych. Dla nas Joanna jest nie tylko dyrektorką, jest przyjaciółką, osobą pełną empatii i zrozumienia” - pisali w liście otwartym do prezydent Hanny Zdanowskiej pracownicy Centrum

W sprawę zaangażowali się również obecny poseł Włodzimierz Tomaszewski oraz środowiska żydowskie w Polsce.

- Obawiamy się, czy w wyniku tego konkursu, nie nastąpi destabilizacja i "przecięcie" wielkiego dorobku, który już, w wyniku działalności tej placówki, został wytworzony z udziałem pani Joanny Podolskiej - mówił w październiku Włodzimierz Tomaszewski

Sprawę komentował wtedy również Krzysztof Piątkowski, ówczesny wiceprezydent Łodzi, obecnie poseł.

- Miasto konsekwentnie od czterech lat podejmuje w trybie konkursowym decyzje na temat tego, kto ma być dyrektorem miejskich instytucji kultury. Konkurs jest narzędziem bardziej przejrzystej decyzji. Wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dwoje kandydatów, w tym pani Joanna Podolska - powiedział Radiu Łódź Krzysztof Piątkowski

Ostateczna decyzja należała do prezydent Hanny Zdanowskiej. Ta zwlekała jednak z podpisem odpowiedniego dokumentu, tłumacząc się nawałem obowiązków związanych przede wszystkim z pracami nad projektem budżetu Łodzi na 2020 rok. Jeszcze w połowie listopada sprawa obsady stanowiska dyrektora Centrum nie była rozstrzygnięta. Ostatecznie to Jacek Grudzień “podjął” decyzję zamiast prezydent Łodzi i wycofał się z konkursu. To doprowadziło do powierzenia Joannie Podolskiej funkcji dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Miasto w lakonicznym komunikacie poinformowało o decyzji prezydent Hanny Zdanowskiej.

- W związku z rezygnacją pana Jacka Grudnia, prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o powierzeniu stanowiska Dyrektora Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi pani Joannie Podolskiej - poinformował Marcin Masłowski, rzecznik prasowy Prezydent Łodzi.

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy