Reklama

Reklama

Środki z UE zlikwidują bezrobocie młodych ludzi w Łodzi?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Środki z UE zlikwidują bezrobocie młodych ludzi w Łodzi?   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczął się nabór do projektu, który pomoże zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi w Łodzi. Władze miasta pozyskały 27 mln złotych z Unii Europejskiej na realizację tego zadania. 

Reklama

- Mamy pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na płatne staże czy na prace interwencyjne. Możemy tym programem objąć ponad 1300 młodych łodzian. Zgłaszajcie się. Bierzcie pieniądze, Zakładajcie firmy. Dostaniecie finansowe wsparcie, żeby okrzepnąć na rynku, a potem wszystko będzie zależało od waszej zaradności i pracowitości – zachęcała podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Jak poinformował Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, projekt skierowany do osób poniżej 30 roku życia obejmuje różne formy wsparcia. Jedna droga to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przy pomocy finansowej na poziomie ok. 30 tys. zł. Ponadto w grę wchodzą również płatne staże, wyposażanie lub doposażenie stanowisk pracy, prace interwencyjne, czy bony na zasiedlenie.

!reklama!

Program ruszył od stycznia br. i potrwa do końca 2021 roku, a całkowita kwota wsparcia wynosi 27,4 mln zł. To powinno wystarczyć, aby każdy młody człowiek szukający pracy w Łodzi znalazł właściwą pomoc i aby do poziomu zerowego sprowadzić wskaźnik bezrobocia w tej grupie wiekowej.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi i tam należy kierować odpowiednie wnioski.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy