Reklama

Reklama

Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. Akcja ratowniczo-gaśnicza na Olechowie w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. Akcja ratowniczo-gaśnicza na Olechowie w Łodzi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Reagujmy i informujmy służby o osobach, które mogą być zagrożone niskimi temperaturami. Niewątpliwie w tym gronie są osoby bezdomne, mieszkające samotnie, seniorzy czy osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu.

Reklama

Wielokrotnie na naszym portalu wraz z policją apelowaliśmy o to aby nie być obojętnym i zwracać uwagę na osoby zagrożone przez niskie temperatury.

 !reklama!

W poniedziałek po godzinie 21.00 na ulicy Dąbrówki na Olechowie w Łodzi doszło do pożaru w przestrzeni pomiędzy betonowym podjazdem dla wózków inwalidzkich, a ziemią, gdzie jak wynika z wstępnych ustaleń koczował czasem bezdomny. Najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia. Strażacy po akcji ratowniczo-gaśniczej ujawnili zwęglone zwłoki mężczyzny w wieku ok 45-50 lat.

Czas późnej jesieni i zimy to okres bardzo trudny dla osób bezdomnych oraz ubogich. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla tych, którzy nie mają schronienia i dla tych, którzy nie są w stanie zakupić opału. Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu. Po za tym, nocowanie w tego typu miejscach, może okazać się niebezpieczne z uwagi na spadki temperatur.

Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

Dzielnicowi apelują do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat osób, które szukają miejsc noclegowych na klatkach schodowych, w pustostanach, altankach działkowych. Wystarczy, że rozejrzymy się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Kiedy zauważymy taką osobę zaalarmujmy policję! Zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok osób leżących na chodniku, trawniku, śpiących pod wiatą przystankową, czy też na parkowej ławce. Okażmy tym osobom serce. Nie skreślajmy ich szans na przeżycie tylko dlatego, że sami doprowadzili się do alkoholowego upojenia.

Nie bądźmy obojętni! Pamiętajmy, że alkohol plus mróz i obojętność – zabijają. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Źródło: łódzka policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy