Reklama

Reklama

Strzeż swoje dziecko. Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Strzeż swoje dziecko. Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w Łodzi - Zdjęcie główne

Łódź. Bezpłatne szczepienia dla dzieci / zdjęcie ilustracyjne (fot. CC0)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź

Reklama

Aby wykonać szczepienie rodzic/opiekun dziecka powinien skontaktować się z wybraną placówką realizującą program, ustalić termin wizyty lekarskiej kwalifikującej do szczepienia i wykonania szczepienia. Dzieci zostaną zaszczepione jedną dawką szczepionki.

!reklama!

Warto podkreślić, że w przypadku opisywanych szczepień nie obowiązuje rejonizacja. Można zgłosić się do dowolnie wybranej poradni z listy i nie trzeba być też pacjentem tej placówki.

Szczepienia będą realizować:

 1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO w Łodzi
 • 50 szczepień
 • zgłoszenia przyjmowane są w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej ul. Pankiewicza 16 od pn. do pt. w godzinach 8:00 - 15:00 pod numerem telefonu 607 751 502
 1. Miejskie Centrum Medyczne Bałuty
 • 30 szczepień
 • zgłoszenia są przyjmowane w Przychodni "Libelta" ul. Libelta 16 pod numerem telefonu 42 656 77 28 od pn. do pt. w godzinach 8:00 - 18:00
 1. MCM Polesie
 • 50 szczepień
 • zgłoszenia przyjmowane są w 3 poradniach: 
 • „Kasprzaka" ul. Kasprzaka 27, 42 20 84 300, pn. – pt w godz. 7:00 - 18:00; 
 • "Olimpijska" ul. Olimpijska 7a, 42 20 84 600, pn. – pt w godz. 7:00 - 18:00; 
 • "Maratońska" ul. Maratońska 71, 42 20 84 900, pn. – pt. w godz. 7:00 - 18:00
Pneumokoki czyli dwoinki zapalenia płuc (Streptococcus pneumoniae) są jednymi z najbardziej agresywnych bakterii Gram-dodatnich, które mogą wywołać poważne choroby u dzieci i dorosłych. Do zakażenia dochodzi zwykle drogą kropelkową. Są jedną z najczęstszych przyczyn bakteriemii, ropnego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, bakteryjnego zapalenia płuc, ostrego zapalenia ucha środkowego czy zapalenia zatok – większość z tych chorób może przebiegać z poważnymi powikłaniami.

Najcięższą postacią zakażenia pneumokokami jest tzw. inwazyjna choroba pneumokokowa, w tym sepsa (posocznica), zakażenie ośrodkowego układu nerwowego, zapalenie płuc z bakteriemią, zapalenia tkanek (stawy, kości).

Szczególnie narażone są niemowlęta i dzieci do 5 roku życia, dzieci z chorobami przewlekłymi oraz dzieci przebywające w przedszkolach czy żłobkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy