Reklama

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Wierni w Łodzi odwiedzili swoje parafie [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w niektórych parafiach w Łodzi zdecydowano, że tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Tak było m.in. w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi

Wielka Sobota to zgodnie z tradycją dzień święcenia pokarmów. W tym roku, ze względu na nadzwyczajne okoliczności, w części łódzkich parafii procedura odbyła się z uwzględnieniem szczególnych środków ostrożności. 

!reklama!

W niektórych parafiach święcenie pokarmu w kościołach zostało odwołane, a księża prosili wiernych, by ci poświęcili jedzenie we własnych domach.

W kilkunastu parafiach w Łodzi zdecydowano się natomiast święcić pokarmy przed kościołami, na świeżym powietrzu. Tak też było m.in. w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi, gdzie wybrał się nasz fotoreporter.

Polecamy: Wiosna przyszła! Łodzianie ruszyli do Parku na Zdrowiu. Musicie zobaczyć te zdjęcia

Wielkanoc w czasie pandemii. Dyspensa w Archidiecezji Łódzkiej

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. w mszach świętych mogą uczestniczyć przede wszystkim osoby związane z intencją mszy św. Należy zachowywać zasadę – 1 osoba na 20 m2, utrzymywać dystans min. 1,5 metra oraz mieć zasłonięte maseczką usta i nos.

Choć kościoły na czas świąt wielkanocnych nie będą pozamykane, to obecność podczas uroczystości w Archidiecezji Łódzkiej nie jest wymagana. Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane.

Jednocześnie zachęcił do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych oraz do duchowego udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego, które będą transmitowane z łódzkiej archikatedry przez łódzki oddział TVP 3 oraz na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy