Reklama

Reklama

Świetne wieści dla łodzian. Miasto otwiera Młynek, Arturówek i Stawy Jana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Świetne wieści dla łodzian. Miasto otwiera Młynek, Arturówek i Stawy Jana - Zdjęcie główne

Nowa przystań na Młynku w Łodzi (fot. mat. prasowe)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przystanie wodne należące do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostaną uruchomione 16 maja i będą czynne w weekendy w godz. 10:00 – 18:00. Od 27 czerwca br. będą czynne w trybie codziennym pon- pt 11:00-19:00, sob, nd. święta 10:00-18:00. Od 1 do 27 września ponownie będą czynne w trybie sobota – niedziela, w godz. 10:00-18:00. 

Reklama

Jak zapewniają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przystanie będą gotowe do obsługi klientów.

!reklama!

Panująca epidemia sprawiła jednak, że w tych miejscach będzie obowiązywał tymczasowy regulamin uwzględniający zasady bezpieczeństwa sanitarnego, wyposażenie obsługi w wymagane przepisami zabezpieczenie, płyny do dezynfekcji, wyznaczone odległości w celu zachowania wymaganego odstępu między klientami podchodzącymi do kasy i inne wymagane przepisami doposażenia.

W świetle Rozporządzenia  RM z 2 maja 2020 r. ze sprzętów pływających mogą korzystać dwie osoby, z wyłączeniem osób zamieszkujących lub wspólnie gospodarujących. 

Prawodawca nie uchylił obowiązku noszenia maseczek wobec osób korzystających rekreacyjnie ze  sprzętów wodnych.

Przystań na Obiekcie  Rekreacyjnym „Młynek”

W roku 2018 wybudowana została nowa przystań wraz z aranżacją sąsiadujących terenów, w tym toru rowerowego.

Nowopowstały obiekt został ogrodzony oraz wyposażony w monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa. Obiekt został wyposażony w toaletę publiczną. Zakupione zostało pierwsze wyposażenie obiektu m.in. sprzęt wodny (6 rowerów wodnych 4 os. i 6 łodzi canoe 3 os.), sprzęt ratowniczy i pomocniczy. Zakupiona została też nowa mała architektura w postaci ławek, koszy oraz stojaków rowerowych w celu uzupełnienia obecnego zagospodarowania obiektu. Zastosowano również oświetlenie drzewostanu na terenie przystani. Jest to pierwszy obiekt rekreacyjny MOSiR wyposażony w pomost pływający (pontonowy).

Przystań Obiekt Rekreacyjny Stawy Jana

W roku 2017 w ramach zadania inwestycyjnego przeprowadzona została modernizacji budynku przystani wodnej. 

W latach 2014-2019 na terenie Obiektu Rekreacyjnego Stawy Jana powstały ścieżki pieszo-rowerowe, powstała pętla biegowa z miękką nawierzchnią, oświetlono teren całego parku, wymieniono elementy małej architektury tj.  nowe ławki, siedziska, leżaki, wybudowano skatepark, plac zabaw dla dzieci w różnym wieku
i z niepełnosprawnościami, stacja streetworkout, wykonano zagospodarowanie plaży wraz z odmulenie zbiornika wodnego i zakupem sprzętu pływającego, utworzone zostało miejsce grillowe. Całość prac wyniosła 4 439 071,46 zł 

Przystań Obiekt Rekreacyjny Arturówek

W roku 2020 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi w ramach zadania pod nazwą „Modernizacja przystani na obiekcie rekreacyjnym Arturówek - Plan dla Osiedli” zakupił nowe rowery wodne – 6 szt. oraz nowe kajaki szt. 8. (76 tyś. zł.)

W roku 2016 było realizowane zadanie Modernizacja obiektów rekreacyjnych MOSIR w ramach którego na Obiekcie rekreacyjnym Arturówek zostały wykonane: 

  • wodny plac zabaw dla dzieci składający się z siedemnastu atrakcji wodnych (wraz z budową stacji uzdatniania wodny, zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi dla obsługi). Teren wodnego placu zabaw został objęty monitoringiem
  • tradycyjny plac zabaw z trzema zabawkami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych,
  • siłownia plenerowa zawierająca szesnaście urządzeń do ćwiczeń,
  • ścieżki piesze i pieszo rowerowe w dwóch technologiach: żwirowo – gliniastej i żywiczno – żwirowej. 
  • przyłącze wod-kan, 
  • przyłącze elektryczne, 
  • ustawiono elementy małej architektury (ławki, tablicę, kosze na śmieci, kosze na psie odchody)
  • zamontowano oświetlenie solarne przy siłowni i placu zabaw. 
W ramach tego zadania otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu
i Turystyki na kwotę 323 771 zł a całość nakładów poniesionych w 2016 r. wyniósł 3 152 664,01 zł 

Boiska „Orlik” na stawach Jana i przy ul. Karpackiej

Obiekty są czynne od 11 maja, pon - pt 12:00-20:00, sob, nd. święta 10:00- 22:00.

Wstęp na boiska przy zachowaniu zabezpieczenia sanitarnego i procedur przewidzianych Rozporządzeniem RM z 2 maja br., czyli 6 osób + instruktor. Zajęcia będą koordynowane przez instruktorów MOSiR.

Od 4 maja br. działa obiekt sportowy przy ul. Małachowskiego i Krańcowej  - obiekt treningowy udostępniony został w celu wznowienia treningów klubów sportowych z zachowaniem wszelkich procedur. Z uwagi na konieczność zachowania rygorów sanitarnych i bezpieczeństwo zdrowotne zawodników obiekt treningowy póki co pozostaje zamknięty dla mieszkańców (boisko orlik i siłownia zewnętrzna).

Obiekt sportowy przy ul. Krańcowej będzie działał na takich zasadach jak obiekt przy ul. Małachowskiego. 

Od 11 maja br., z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa wznowione zostają również prowadzone przez MOSiR zajęcia sportowe.

11 maja br. na terenie obiektu rekreacyjnego „Stawy Jana” ruszają zajęcia ogólnousprawniające. Przy przystani na uczestników zajęć czekać będzie instruktor nordic walking. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w stałych godzinach:

9.00 –   9.45

11.00 – 11.45

13.00 – 13.45

Po zajęciach ogólnousprawniających, instruktor dla chętnych przeprowadzi instruktaż nordic walking – uczestnicy muszą posiadać własne kije do nordic walking.

Ze względu na rygory sanitarne w zajęciach może uczestniczyć 6 osób. Niezbędne są maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznej odległości – 2m.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapisanie się na listę uczestników. Rezerwować terminy można pod nr. tel. 536 777 610 w dni powszednie, w godz. godz. 10:00 – 13:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy