Reklama

Reklama

Symboliczna kwota za czynsz dla gastronomii i klubów fitness w Łodzi. Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Symboliczna kwota za czynsz dla gastronomii i klubów fitness w Łodzi. Prezydent Hanna Zdanowska podjęła decyzję  - Zdjęcie główne

Tak jak dotychczas, ulga w czynszu będzie udzielana na wniosek najemców lokali (fot. Pixabay) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O zniesieniu opłat za czynsz dla branży fitness i gastronomii zdecydowała prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Przedsiębiorcy, którzy musieli zamknąć lub ograniczyć swoją działalność, również w marcu zapłacą symboliczną kwotę za wynajęcie lokalu od miasta.

Reklama

W Łodzi gastronomia i branża fitness zapłaci symboliczną złotówkę za wynajem w marcu lokali od miasta

 !reklama!

Jak tłumaczy magistrat, w związku z brakiem nowych, rządowych decyzji wspierających obie branże, miasto chce pomóc biznesom w kryzysie. Prezydent podjęła decyzję, że również w marcu przedsiębiorcy działający w branży fitness (siłownie, kluby fitness) oraz w gastronomii będą mogli skorzystać z możliwości zapłacenia złotówki czynszu za cały miesiąc najmu.

- Pod raz kolejny w czasie pandemii podjęłam decyzję o obniżce czynszów do złotówki dla przedsiębiorców, którzy wynajmują lokale użytkowe od miasta, a ich działalność w związku z decyzjami rządowymi została drastycznie ograniczona lub wręcz wstrzymana. Ulga, z której będzie można skorzystać w marcu dotyczy tych, którzy prowadzą restauracje oraz kluby fitness.  Tak jak dotychczas ulga w czynszu będzie udzielana na wniosek najemcy lokalu, a warunkiem uzyskania bonifikaty będzie brak zaległości wobec miasta - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Polecamy: Łódź: Sfałszowali testamenty, by wyłudzić nieruchomości? Urząd Miasta Łodzi podaje, że chodzi o majątek wart 130 mln zł!

Ilu przedsiębiorców w Łodzi skorzystało z ulgi w poprzednich miesiącach?

Wg danych z Urzędu Miasta Łodzi w kwietniu ubiegłego roku zanotowano sumarycznie około 6 tys. wynajmujących lokale użytkowe od miasta. W kwietniu i w maju 2020 roku, przy niemal całkowitym zamknięciu wszystkich branż, po czynsz za złotówkę zgłosiło się niecałe 2 tysiące najemców. Wspomniane dwa miesiące ulgi od opłat dla tych najemców kosztowały miasto około 4 milionów złotych.

W listopadzie obniżka została skierowana do tych, którzy prowadzą restauracje, bary oraz kluby fitness czy siłownie. W grudniu (liczona od listopada do lutego włącznie) ulga w czynszu objęła też przedsiębiorców prowadzących kina. 

Wnioski o ulgę w opłatach za czynsz, w formie elektronicznej można składać do 26 marca do Zarządu Lokali Miejskich, na adres mailowy: przedsiebiorcy@zlm.lodz.pl

Tak jak dotychczas, ulga w czynszu będzie udzielana na wniosek najemców lokali, a warunkiem uzyskania bonifikaty będzie brak zaległości wobec miasta (m.in. w dotychczasowych płatnościach za czynsz, media czy w podatku od nieruchomości).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy