Reklama

Reklama

Szkoła artystyczna z wieloletnią tradycją kształci i wychowuje z pasją

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła artystyczna z wieloletnią tradycją kształci i wychowuje z pasją  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Państwowa Szkoła Muzyczna im. Aleksandra Tansmana w Łodzi w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia. Ta wieloletnia tradycja, profesjonalna kadra złożona z aktywnych muzyków, a przede wszystkim rodzinne relacje, składają się na niepowtarzalną atmosferę placówki. Wielu absolwentów powraca do Szkoły, by pracować jako nauczyciele, dawni uczniowie pozostają w stałym kontakcie i biorą udział w szkolnych koncertach. Również wśród rodziców nowych uczniów jest wielu absolwentów Szkoły. Pasja do muzyki łączy się tu z troską o rozwój dzieci i młodzieży, co stwarza unikalne warunki do nawiązywania przyjaźni i zdobywania wartościowych umiejętności społecznych.

Reklama

PSM im. Tansmana ma cztery lokalizacje na terenie całej Łodzi: na Retkini, Teofilowie, Dąbrowie i Widzewie. Zajęcia odbywają się po południu, co daje możliwość połączenia nauki w szkole ogólnokształcącej z nauką muzyki. Wielu uczniów przyjeżdża do szkoły także spoza Łodzi. Szkoła prowadzi nauczanie w dwóch cyklach – sześcioletnim i czteroletnim,odpowiednio dla dzieci i młodzieży.  Nauka w Szkole jest bezpłatna.

!reklama!

Szkołę wyróżnia serdeczna i sprzyjająca indywidualnemu rozwojowi atmosfera. Nauczanie przebiega w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. Dzieci nawiązują wartościowe relacje, mają poczucie przynależenia do społeczności połączonej wspólną pasją. Zaangażowani i oddani nauczyciele poświęcają dzieciom dużo uwagi, kształtując wrażliwość artystyczną w wyjątkowej relacji mistrz – uczeń.

Pod opieką kompetentnej i energicznej kadry dzieci mogą uczyć się gry na różnych instrumentach: fortepian, gitara, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, klarnet,trąbka, puzon, perkusja, akordeon. Oprócz nauki na instrumencie dzieci poznają podstawy teorii i historii muzyki. Lekcje gry na instrumencie odbywają się w trybie indywidualnym, z możliwością dopasowania planu zajęć, a zajęcia teoretyczne – w kameralnych grupach.Dzieci biorą także udział w lekcjach orkiestry smyczkowej, dętej oraz chóru i innych zespołów kameralnych. Szkoła zapewnia bezpłatne kształcenie przez cały cykl nauczania.

Wszyscy uczniowie niemal od początku nauki mają możliwość koncertowania i prezentowania na scenie swoich umiejętności. Bogaty kalendarz artystyczny szkoły składa się z koncertów wewnętrznych oraz koncertów dla mieszkańców Łodzi: w instytucjach kultury, np.: Filharmonii Łódzkiej, Pałacu Herbsta, czy klubie Wytwórnia, a także w domach kultury,przedszkolach i szkołach.

Dzięki wsparciu działającego przy szkole stowarzyszenia PIANO FORTE, szkoła oferuje dzieciom dofinansowania do biletów na wydarzenia kulturalne; organizuje wyjścia na koncerty i spektakle oraz wycieczki tematyczne (Żelazowa Wola, Muzeum Chopina). Dziecimają również możliwość uczestniczenia w wydarzeniach koncertowych w Polsce (NOSPR, NFM, Filharmonia Szczecińska) i Europie (Wiedeń, Praga, Drezno). Szkoła jest organizatorem ogólnopolskich konkursów, m.in.: pianistycznego im. Aleksandra Tansmana i gitarowego im. Kazimierza Sosińskiego, a uczniowie szkoły odnoszą sukcesy w imprezachogólnopolskich i międzynarodowych.

Nauka w szkole muzycznej umożliwia dziecku świadome uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, zarówno jako odbiorca, jak i wykonawca. Aktywność muzyczna pobudza mózg do intensywnej pracy – usprawniają się połączenia nerwowe i rozwijają umiejętnościpoznawcze. Dzięki temu dzieci grające na instrumentach osiągają lepsze wyniki w nauce języków, poprawia się ich koncentracja i pamięć. Specyfika zająć muzycznych sprzyja także rozwojowi kompetencji społecznych i umiejętności pracy w zespole.

W PSM im. A. Tansmana w dniach 18 i 19 czerwca br. odbędzie się badanie predyspozycji dla zgłoszonych wcześniej kandydatów. Dodatkowo, dla osób, które jeszcze nie podjęły decyzji, przewidziana jest rekrutacja uzupełniająca w późniejszym terminie. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do kontaktu!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy