Reklama

Reklama

Szkółki pływackie Łódź. Nauka pływania dla dzieci. Kiedy uczyć dziecko pływania? [poradnik, ceny]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkółki pływackie Łódź. Nauka pływania dla dzieci. Kiedy uczyć dziecko pływania? [poradnik, ceny] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szkółki pływackie Łódź. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy nauczyć swoje dziecko pływać, czy oswajać je samodzielnie na basenie, czy może zapisać na zajęcia do szkółki pływackiej. Przygotowaliśmy poradnik, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

Reklama

Nauka pływania dla dzieci Łódź. Kiedy zacząć?

Dla rodziców ważny jest rozwój ich dzieci, jedni zapisują je na zajęcia umuzykalniające, a inni na naukę pływania. Specjalnie dla tych stworzyliśmy poradnik z praktycznymi wskazówkami.

!reklama!

Pierwsze zajęcia z pływania dzieci mogą odbyć od 2. do 4. roku życia, jednak muszą odbywać się z aktywnym udziałem rodziców. Dziecko musi oswoić się z wodą, dlatego warto by znajdowało się przy kimś bliskim. Wspólnie z dzieckiem trzeba będzie podjąć próby pierwszego zanurzania buzi w wodzie, robienia bąbelków czy drobnych skoków w ramiona rodziców.

Ważne jest, aby dzieci widziały, że pływanie sprawia przyjemność ich bliskim, wówczas będą czerpały więcej satysfakcji z nowego zajęcia. Dziecko musi zobaczyć przede wszystkim, że w wodzie będzie czuło się bezpiecznie. Pomimo tylko drobnych ćwiczeń dziecko może już samodzielnie pływać, jednak nie należy wywierać presji na dziecku - liczy się dobra zabawa.

- Najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa w wodzie. Dobrze jest, jeżeli dziecko wchodzi z rodzicem lub opiekunem do wody, a rówieśnicy znajdują się w jego otoczeniu - mówi Alina Dudkowska, instruktor pływania z Aleksandrowa Łódzkiego. - Świetnie jest, kiedy nie ma lęku przed wodą, natomiast jeżeli taki jest, to koniecznie trzeba wprowadzić ćwiczenia oswajające, tak żeby dziecko nie czuło leku, chodzi o obniżenie napięcia mięśniowego przy stresie - dopiero potem można mówić o nauce.

- Najpierw zabawy z wodą, poznanie dobrze środowiska wodnego, nauka otwierania oczu pod wodą i wydechu, obserwacja dziecka i jego reakcja na kontakt z wodą. Dopiero po stwierdzeniu że taki lęk nie występuje można zacząć pracować nad nauką pływania - zaznacza Alina Dudkowska.

Polecamy: Basen Łódzkie. Jakie pływalnie warto odwiedzić? Najlepsze baseny w Łodzi i okolicach [galeria, atrakcje, cennik]

Szkółki pływackie Łódź - poradnik

Już w wieku około 4 lat dziecko można zapisać na grupowe zajęcia nauki pływania na basenie. Ważne, aby zajęcia odbywały się pod okiem trenera. W tym wieku rozwój dziecka pozwala na pełne korzystanie z zajęć. Wystarczy tylko kilkanaście zajęć, aby dziecko nauczyło się pływać zarówno stylem grzbietowym, jak i na plecach.

Obecność pozostałych rówieśników na zajęciach może tylko zmotywować dzieci do szybszej nauki. Według ekspertów wystarczy tylko rok zajęć odbywających się raz w tygodniu, aby dziecko mogło przepłynąć kilkanaście metrów kraulem.

Każde dziecko w innym wieku może nauczyć się szybko pływać. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości pociechy. Należy tylko pamiętać o tym, aby rozpocząć naukę możliwie jak najszybciej - czas działa na niekorzyść dziecka i sprawność w środowisku wodnym. Im dziecko jest starsze, tym posiada więcej lęków i blokad.

W Łodzi znajduje się wiele szkółek pływackich zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • Szkółkę pływacką Aleksandry Urbańczyk przy Zatoce Sportu;
  • Akademię Łódeczkę przy ul. Wyszyńskiego;
  • Szkółkę pływacką Szuwarek przy ul. Maratońskiej;
  • Akademię pływania Fala przy al. Unii Lubelskiej;
  • Szkołę pływania ABC koło Wodnego Raju przy ul. Rojnej;
  • Akademię pływania Flipper przy ul. Rąbieńskiej;
  • Fitness Fun Aqua przy ul. Sienkiewicza.
Naukę pływania można również umówić na większości pływalni w Łodzi. Ceny są bardzo zróżnicowane od 30-60 zł za zajęcia, niższe ceny występują w pakietach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy