Reklama

Reklama

Szpital tymczasowy w hali Expo posłuży jako punk masowych szczepień. Kiedy rozpocznie działanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital tymczasowy w hali Expo posłuży jako punk masowych szczepień. Kiedy rozpocznie działanie? - Zdjęcie główne

Szpital tymczasowy w hali Expo posłuży jako punk masowych szczepień. Kiedy rozpocznie działanie? (fot. fb Michał Dworczyk) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk ogłosił podczas konferencji prasowej, że podjęto decyzję o uruchomieniu pierwszych punktów szczepień masowych. Jeden z nich otworzy się w hali Expo.

Reklama

Punkty będą rozlokowane w szpitalach tymczasowych w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców.

!reklama!

- Punkty zaczną działać, gdy rozpoczną się szczepienia w pierwszym etapie, czyli gdy będą szczepione osoby z pierwszej grupy m.in. seniorzy, osoby 60+ oraz nauczyciele - podkreśla Michał Dworczyk.

Poinformowano, że od 15 stycznia ruszą zapisy do ogólnodostępnego programu szczepień przeciw Covid-19. Aby to zrobić będzie można skorzystać z czterech kanałów: infolinii, strony internetowej, internetowego konta pacjenta oraz osobistej wizyty w POZ.

W pierwszym etapie zaszczepione zostaną osoby przebywające w domach pomocy społecznej, zakładach leczniczo-opiekuńczych, osoby powyżej 60 roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele.

W drugim etapie zaszczepione zostaną osoby, które nie ukończyły 60 lat, u których potwierdzono obecność chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem (choroby płuc, cukrzyca, nowotwory). W tym etapie zaszczepieni zostaną również pacjenci, którzy w wyniku posiadanych chorób muszą regularnie korzystać ze szpitalnej opieki lekarskiej.

W trzecim etapie ze szczepienia skorzystają przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rządowych rozporządzeń dot. obostrzeń sanitarnych. W tym etapie szczepione będą również pozostałe grupy osób dorosłych.

Została również ogłoszona lista szpitali węzłowych, czyli placówek które będą szczepić przeciw koronawirusowi pracowników ochrony zdrowia. Szczepienie medyków rozpocznie się jeszcze przed akcją masowych szczepień.

Na liście 500 tys. placówek które będą szczepić lekarzy na terenie całego kraju znalazły się dwa łódzkie szpitale – im. Biegańskiego i Barlickiego.

- Trwają bardzo intensywne prace w tym przedmiocie. Myślę, że z początkiem nowego roku rozpoczniemy już pierwszy etap czyli szczepienia personelu medycznego - mówi Krzysztof Zarychta, dyrektor Szpitala Biegańskiego.

Źródło: Radio Łódź, TVP3 Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy