Reklama

Reklama

Szukasz pracy w Łodzi? Czekają oferty za min. 5,5 tys. zł brutto miesięcznie

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 22:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W maju 2022 roku liczba bezrobotnych w Łodzi przekroczyła 20 tys. osób, a stopa bezrobocia wyniosła aż 5,9 procent. Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy wciąż można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert zatrudnienia na terenie Łodzi. Sprawdziliśmy te za min. 5,5 tys. zł miesięcznie.

Praca w Łodzi za min. 5,5 tys. zł brutto miesięcznie. Sprawdziliśmy dostępne oferty  

Z danych udostępnionych przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, że w maju stopa bezrobocia w Łodzi osiągnęła 5,9 procent. Niestety stolica województwa łódzkiego w niechlubnej statystyce przekroczyła średnią krajową wynoszącą 5,2 procent. Wg danych uzyskanych PUP z 27 maja liczba bezrobotnych w Łodzi wyniosła 20 445 osób. 

Wśród ogółu osób zarejestrowanych jako bezrobotne 15 % stanowią osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia i jest ich 3 075. Grupa wiekowa bezrobotnych między 30 a 50 rokiem życia jest w Łodzi najliczniejsza i liczy 10 817 osób, czyli 52,9 % wszystkich zarejestrowanych. W najstarszej grupie osób – powyżej 50 roku życia znalazło się 6 553 bezrobotnych, czyli 32,1% ogółu. 

Osoby do 30 roku życia pozostające bez pracy łódzki PUP zachęca do uczestnictwa w programach stażowych w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Łodzi (V)" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest wiek do 30 roku życia i rejestracja jako osoba bezrobotna. Uczestnicy projektu muszą spełniać jednocześnie kryteria ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Projekt skierowany jest m.in. do osób długotrwale bezrobotnych i/lub osób z niepełnosprawnościami i/lub osób o niskich kwalifikacjach, tj. osób z wykształceniem na poziomie ponadgimnazjalnym lub niższym. 

Regularnie przeglądamy dla Was oferty dostępne na łódzkim rynku pracy. Oferty zatrudnienia za min. 5,5 tys. zł miesięcznie znajdziecie w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy