Reklama

Reklama

Szukasz pracy w Łodzi? Musisz sprawdzić te oferty – m.in. 5 tys. zł miesięcznie brutto [galeria]

Opublikowano: czw, 26 maj 2022 03:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ile czasu przeciętny Polak poświęca na znalezienie nowej pracy? Dane nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od zdobytego doświadczenia oraz wieku. Wg danych GUS z 2021 roku średni czas szukania pracy wynosi 7,4 miesiąca. Jakie atrakcyjne oferty pracy czekają na pracowników w Łodzi? Przekonajcie się.

Szukasz pracy w Łodzi? Musisz zapoznać się z tymi ofertami

Wg danych pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności z pierwszego kwartału 2021 roku, Polacy przeciętnie szukają pracy przez 7,5 miesiąca. Jak łatwo się domyślić, najkrócej zajmuje to osobom najmłodszym, najdłużej tym, którzy zbliżają się do osiągnięcia wieku emerytalnego. 

Główny Urząd Statystyczny zbadał, że w badanym okresie roku najdłużej pracy poszukiwały osoby w wieku 45–54 lata (9,6 miesiąca) oraz 55–74 lata (8,6 miesiąca), najkrócej natomiast osoby najmłodsze, w grupie w wieku 15–19 lat (4,1 miesiąca) oraz 20–24 lata (5,8 miesiąca).

Jak podał GUS, osoby bezrobotne stanowiły 4 proc. ludności aktywnej zawodowo w wieku 15–89 lat.

Co ciekawe, dane wskazywały, że stopa bezrobocia kształtowała się na jednakowym poziomie zarówno wśród mieszkańców miast, jak i wsi (4 proc.). Grupą najczęściej pozostającą bez pracy były osoby w wieku 15-24 lata. Stopa bezrobocia dla tej grupy wyniosła 14,0 proc. Wśród osób w wieku 25–34 lata natężenie bezrobocia kształtowało się na poziomie 4,4 proc.; 35–44 lata – 3,4 proc.; 45–89 lat – 2,7 proc.

Na jakie stanowiska poszukiwani są pracownicy w Łodzi? Którzy specjaliści są najbardziej rozchwytywani przez pracodawców?

Atrakcyjne oferty pracy za min. 5 tys. zł brutto miesięcznie umieściliśmy w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy