Reklama

Reklama

Szybcy i... skuteczni? Dziś na łódzkich drogach pojawiła się specgrupa „SPEED”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybcy i... skuteczni? Dziś na łódzkich drogach pojawiła się specgrupa „SPEED” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ich domeną jest szybkość i zdecydowanie. Są wszędzie tam, gdzie na drogach dochodzi do rażących naruszeń czy wręcz nielegalnych wyścigów. Od piątku 19 lipca dróg województwa łódzkiego strzeże policyjna specgrupa o kryptonimie „SPEED”.

Reklama

Nowa komórka specjalna została powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Włączona w ogólnokrajowy projekt grupa "SPEED" ma eliminować z ruchu tych kierowców, którzy dopuszczają się najbardziej drastycznych nadużyć na drogach łamiąc ograniczenia prędkości. W skład specgrupy weszli wybrani policjanci z sekcji zabezpieczenia autostrad WRD KWP w Łodzi oraz łódzkiej "drogówki”. W razie potrzeby, nowa grupa w każdej chwili będzie mogła posiłkować się wsparciem wydziału kryminalnego.

Szybcy i... skuteczni?

Skuteczność funkcjonariuszy zaangażowanych w grupę „SPEED” mają zapewnić odpowiednie środki i narzędzia. Główną broń nowej komórki policjantów stanowią nieoznakowane radiowozy. Są to samochody marki BMW serii 3 z wideorejstratorami na wyposażeniu. Funkcjonariusze będą patrolowali drogi wojewódzkie także na nieoznakowanych motocyklach. Pełniąca służbę zarówno statycznie, jak i dynamicznie specgrupa nie zawaha się oczywiście używać ręcznych mierników prędkości.

Koniec nielegalnych wyścigów

Działanie "SPEED" ma być zdecydowane i ukrócić niejednokrotnie rażące zachowania kierowców na drogach. Ci stróże prawa  pojawią się wszędzie tam, gdzie może dochodzić do organizacji nielegalnych wyścigów. „Policjanci mają także reagować na cwaniactwo i agresję na drodze, której przejawy coraz częściej można oglądać na platformach społecznościowych w udostępnionych nagraniach z samochodowych rejestratorów” – deklaruje łódzka Policja.

Już działają

Jak tłumaczą sami funkcjonariusze, grupa "SPEED" ma radzić sobie z tymi kierowcami, którzy nie reagują na statystyki wypadków, kampanie społeczne czy po prostu zapisy prawne. Pierwsze działania nowej łódzkiej specgrupy miały miejsce w piątek 19 lipca br. Funkcjonariusze korzystali m.in. z mobilnego stanowiska kierowania, które jest wyposażone w system kamer służących rejestracji wykroczeń. Nagrania wideo mogą posłużyć jako dowód w ewentualnych postępowaniach sądowych.

Reagują na zgłoszenia

Specgrupy „SPEED” można się spodziewać na wszystkich drogach województwa łódzkiego. Funkcjonariusze mają być szczególnie wyczuleni na te miejsca, z których docierają sygnały od mieszkańców, np. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy dyslokacji patroli specgrupa będzie uwzględniała lokalizacje z nagrań oraz zgłoszeń przekazywanych na skrzynkę e-mail: stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl.

Źródło: KMP Łódź

Zobacz także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy