Reklama

Reklama

Takiej zabawy dla dzieci jeszcze w Teatrze Nowym nie było!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Takiej zabawy dla dzieci jeszcze w Teatrze Nowym nie było! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Krakowski Salon Poezji w Łodzi 16 czerwca o godz. 12.30 zaprasza dzieci do zabawy słowem.

Reklama

Niezwykle zabawne wierszyki i fragmenty książki Macieja Wojtyszki „Bromby i Fikandra wieczór  autorski” będą czytać aktorzy Teatru Nowego : Magdalena Kaszewska, Jolanta Jackowska, Paweł Audykowski i Wojciech Bartoszek. Także sam autor nie poskąpi słów kilku. Zatem będzie wesoło, na luzie i na scenie.

16 czerwca/ godz. 12.30/ Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi/ Mała Sala, ul. Zachodnia 93

Książka Macieja Wojtyszki „Bromby i Fikandra wieczór autorski” - to pozycja szczególna. Jest być może najbardziej niezwykłą ze wszystkich „Bromb”, jako że jest książką niemal w całości wierszowaną. W bibliotece Pućka spotykają się gwiazdonosy, asiaki i esiaki, fumy, wychuchole i naturalnie najbliżsi przyjaciele Bromby i Fikandra, aby posłuchać poezji. Cała książka skrzy się humorem, a autor w mistrzowski sposób bawi się słowami, wykorzystując specyfikę języka polskiego. Jego „łamańce” językowe są nie podrobienia. Zacytujmy tylko dwuwiersz: „Bo choć wszy bywają żwawsze/Jeż wesz zewsząd wyprze zawsze.”

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2009

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy