Reklama

Reklama

Tax Compliance - tarcza ochronna biznesu [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tax Compliance - tarcza ochronna biznesu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kwesta podatków i wszelkich rozliczeń ze Skarbem państwa wzbudza ogromne zaniepokojenie wśród przedsiębiorców. Aby zapewnić zgodność z przepisami podatkowymi trzeba na bieżąco śledzić liczne zmiany w olbrzymiej ilości norm prawnych. Druga z cyklu rozmów „Prawo w biznesie” prowadzona z udziałem wspólników Kancelarii Radców Prawnych Primo Lege poświęcona jest Tax Compliance, czyli systemowi mającemu zapewnić zgodność z wymaganiami prawa w zakresie podatków.

Reklama

Tak Compliance ma za zadanie zabezpieczyć przedsiębiorców przed rozbudowanym systemem kar i sankcji za naruszenia prawno-skarbowe.

!reklama!

To swoista tarcza ochronna, którą powinno się stosować w organizacji, jeśli chce ona minimalizować ryzyko związane ze swoją działalnością, a które odnosi się szczególnie do środowiska prawnego, w którym przyszło jej funkcjonować. Taka tarcza ochronna powinna być zaprojektowana i dostosowana do potrzeb i kontekstu konkretnej działalności. Powinna być dobrze dopasowana do firmy, tak by nie krępować jej działań, a z drugiej strony, by każdy jej członek wiedział o zakresie i granicach swojej odpowiedzialności.

Procedury Tax Compliance powinny też zapewniać rozliczalność, po to by w przypadku wystąpienia kryzysowej sytuacji móc ustalić stan faktyczny oraz wyciągnąć wnioski na potrzeby dalszego doskonalenia. Warto dodać, że choć w Polsce Tax Compliance jest dopiero w rozkwicie, o tyle na Zachodzie organizacje, które wdrożyły ten rodzaj systemu zgodności nieustannie zyskują na popularności i przeważają wizerunkowo nad firmami, które tego nie zrobiły.

Temat Tax Compliance omawiamy w trzech częściach:

1.  W pierwszej części dowiemy się czym jest należyta staranność, jak ją zastosować oraz – co ważniejsze – wykazać jej stosowanie w przypadku realizowania transakcji handlowych. Poznamy także sugerowane kryteria oceny potencjalnych kontrahentów.

2. W części drugiej eksperci analizują proces ewentualnej kontroli zgodności procesów prawno-skarbowych w firmie przez uprawnione do tego organy państwa. Doradzają także, jak postępować by ten przymusowy audyt przejść możliwie szybko i bezproblemowo, a przede wszystkim, jak uniknąć sankcji.

3. W ostatniej części dowiemy się, dla jakich organizacji przeznaczone są systemy Tax Compliance oraz poznamy sposoby na to, jak zmotywować pracowników organizacji do przestrzegania wewnętrznych procedur w ramach organizacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy