Reklama

Reklama

Teatr Muzyczny w listopadzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Teatr Muzyczny w listopadzie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe głosy w słynnych musicalach, powrót znanych utworów i gościnne wydarzenia. Wszystko to już w listopadzie w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Reklama

TEATR MUZYCZNY W LISTOPADZIE

Nowe głosy w „Miss Saigon” oraz powrót znanych utworów w koncercie „The best of Muzyczny”, a także całkiem nieoczywiste interpretacje „Osieckiej po męsku” w recitalu Marcina Januszkiewicza. To nie wszystko, ponieważ będzie też sporo wydarzeń gościnnych w listopadowym repertuarze Teatru Muzycznego w Łodzi.

OSIECKA PO MĘSKU - recital Marcina Januszkiewicza

 „A ja wolę moją mamę”, czy „Kołysanka dla okruszka” w jego wykonaniu nabierają zupełnie nowego wyrazu. Marcin Januszkiewicz to aktor, kompozytor, wokalista  i autor tekstów. W swym kameralnym recitalu „Osiecka po męsku” znane przeboje interpretuje brawurowo, ale także z pełnym szacunkiem dla poetyki oryginałów.

Marcin Januszkiewicz utworami Agnieszki Osieckiej wygrywał w przeszłości ważne krajowe festiwale i jej też poświęcił swoją debiutancką płytę. Właśnie tak, jak cały recital wypełniona jest ona odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami przebojów: „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Nim wstanie dzień”,  „Niech żyje bal”, ale też  utworów mniej znanych: „Cyrk nocą”, „Części zamienne”, „Od nocy do nocy”, „Na kulawej naszej barce”, „Diabły w deszczu”. 
Januszkiewicz jako aktor rozumie, że słowa są „o czymś”, jednak nie ulega terrorowi interpretacji. Jest też muzykiem, zatem swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy i używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu. Na scenie towarzyszyć mu będą Jacek Kita – instrumenty klawiszowe, Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne, Bartek Alber – gitara oraz Piotr Domagalski – gitara basowa.

„Osiecka po męsku” w Teatrze Muzycznym w Łodzi w piątek, 15 listopada o g. 18.30.

 W „MISS SAIGON” nowe nazwiska

Ostatnia musicalowa premiera Teatru Muzycznego nadal cieszy się uznaniem publiczności, oraz  recenzentów i to nie tylko ze względu na światowy poziom realizacji, ale też ogromne zaangażowanie i aktorski kunszt wykonawców. Do obsady dołączyły właśnie kolejne osoby: Marcin Januszkiewicz w roli Chrisa, Daniel Kulczyński jako John oraz Kaja Mianowana jako Ellen.

„Miss Saigon” to idealna kompozycja wzruszającej opowieści o miłości z jednej strony i dynamicznej fabuły oraz niezapomnianych melodii. Zaliczana jest przez wielu do najpiękniejszych musicali wszech czasów. Łódzka inscenizacja w pełni wykorzystując potencjał dzieła, dodatkowo daje jej je świetną scenografię i kostiumy oraz znakomite głosy.

Spektakl wyreżyserowany przez Zbigniewa Maciasa i pod kierownictwem muzycznym Macieja Pawłowskiego  dostarcza ogromnej porcji wzruszeń za sprawą postaci głównej bohaterki – Kim, w spójnym, a jednak przecież odmiennym wykonaniu Joanny Gorzały i Sylwii Banasik. Dostarcza także rozrywki, dzięki niepowtarzalnym musicalowym szlagierom jak choćby  „American Dream” Szefa, kreowanego przez Roberta Rozmusa i Tomasza Steciuka.

W łódzkiej inscenizacji w postać Chrisa wcielają się Marcin Franc, Maciej Pawlak i Jan Traczyk a od teraz także Marcin Januszkiewicz. W roli Ellen oglądamy Edytę Krzemień, Agnieszkę Przekupień i dołączającą do obsady Kaję Mianowaną. Marcin Jajkiewicz czyli w spektaklu John zyskał zaś zmiennika w osobie Daniela Kulczyńskiego. Postać Gigi stworzyły Ewa Spanowska i pierwsza polska Kim – Katarzyna Łaska, a Thuy’a – kuzyna Kim, kreują Marcin Sosiński i Michał Piprowski.

Zderzenie świata Wschodu i Zachodu, atmosfera wojny, czy klimat sajgońskiego klubu nocnego wymagają również rozmachu realizacyjnego w warstwie wizualnej. W łódzkiej inscenizacji jest także słynny helikopter, który ląduje i wznosi się, o co zadbał odpowiedzialny za oprawę spektaklu Grzegorz Policiński. Nie zabrakło też gwaru wietnamskiej ulicy pośród charakterystycznych domków, symbolicznych pomników i Statui Wolności w bikini z amerykańskiego snu Szefa. Plastyczna scenografia oraz znakomicie poprowdzone światła tworzą pełny wyrazu świat.

The Best of Muzyczny

Drugi listopadowy weekend w Teatrze Muzycznym w Łodzi wypełnią największe przeboje z repertuaru tej sceny. „The best of Muzyczny” przeniesie publiczność do świata muzyki – musicalu, operetki i piosenki. W tę niezwykłą podróż będzie można wybrać się trzykrotnie 8, 9 i 10 listopada.

Koncert „The best of Muzyczny” przypomni najciekawsze i najpiękniejsze fragmenty operetek i musicali - te sprzed lat oraz te, które obecnie święcą tryumfy na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

Usłyszeć będzie można przeboje z „Miss Saigon”, „My Fair Lady”, „Jesus Christ Superstar”, „Wielkiej księżnej Gerolstein” czy „Księżniczki czardasza". Wykonają je popularni artyści Teatru Muzycznego w Łodzi: Agnieszka Gabrysiak, Justyna Kopiszka, Emilia Klimczak, Aleksandra Wiwała, Paweł Erdman, Kamil Dominiak, Zbigniew Malak, Zbigniew Macias, Michał Mielczarek czy Marek Prusisz.  

Koncert pod kierownictwem muzycznym Elżbiety Tomali-Nocuń wyreżyserował Zbigniew Macias, a za choreografię odpowiada Artur Żymełka.  W piątek i sobotę,  8-9 listopada, „The best of Muzyczny” rozpocznie się o g. 18.30, zaś w niedzielę, 10 listopada o g. 17.00.  


Źródło: Teatr Muzyczny w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy