Reklama

Reklama

Teatr Muzyczny Wirtualnie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Specjalną ofertę na czas, w którym powinniśmy pozostać w swoich domach, przygotował Teatr Muzyczny w Łodzi.

Teatr Muzyczny Wirtualnie

Minikoncerty online, treningi taneczne i wokalne, zajęcia z teatralnymi edukatorami. Teatr Muzyczny w Łodzi zachęca, by odwiedzić go wirtualnie poprzez blog www.tmlodz.com i spędzić wolny czas z muzyką lub aktywnie na warsztatach.

– Namawiamy do pozostania w domach, ale nie chcemy tracić kontaktu z publicznością, dlatego zrealizujemy niektóre z zajęć edukacyjnych wirtualnie, przygotowujemy też minikoncerty z udziałem naszych fantastycznych solistówmówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że z tych propozycji będzie można skorzystać za pośrednictwem bloga www.tmlodz.com oraz w kanałach social media teatru.

Teatralny program online zaplanowany został aż do 16 kwietnia. Obejmuje między innymi cykliczne wirtualne warsztaty EduWtorek z O-Twórz Teatr. Są to zajęcia, gdzie zaproszono do współpracy wielu znakomitych edukatorów, na co dzień będących czynnymi wokalistami, aktorami i tancerzami. Warsztaty prowadzą między innymi Joanna Wiśniewska i Szymon Nygard (NYSKA Studio), Julia Hołówko, Maria Gudejko, Emilia Klimczak, Anna Julia Dębowska czy Maciej Pawlak.

!reklama!

Na czas zamknięcia teatru, trenerzy przygotowują filmy instruktażowe z ćwiczeniami emisyjnymi, impostacyjnymi, aktorskimi, tanecznymi, czy muzycznymi. Warsztaty angażujące uczestników w bardzo różnym wieku publikowane będą w każdy wtorek w południe, począwszy od 17 marca.

Z kolei na piątki teatr przygotowuje całą serię mini koncertów Dusza śpiewa, zarejestrowanych w formie 20-minutowych filmów. Pierwszy z nich, który można będzie zobaczyć już 20 marca o g. 20.00, to muzyczne spotkanie z najpiękniejszymi musicalowymi i operetkowymi melodiami. Wystąpi Emilia Klimczak – solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, która na jego scenie występowała już jako mała dziewczynka w „Skrzypku na dachu” czy „Zorbie”. Widzom znana jest z ról takich. Jak m.in.: Cosette w „Nędznikach”, Marii Magdaleny w „Jesus Christ Superstar”, Adeli w operetce „Zemsta nietoperza”, czy… Maurice’a w „Madagaskarze”.

Zaś już w kolejny piątek (27 marca) również o g. 20.00 opublikowany zostanie minikoncert Paweła Erdmana. On także jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na scenie tego teatru zagrał m.in. w musicalu „Wonderful Town” L. Bernsteina, musicalu dla dzieci „Zorro”, czy operetce „Wesoła wdówka” L. Lehara. Największym powodzeniem cieszą się jednak jego interpretacje ról Kajfasza w „Jesus Christ Superstar” i Javerta w „Nędznikach”.  

 

– Jak wskazuje już sam tytuł naszego cyklu artyści zaprezentują to, co im w duszy gra. Sami przygotują repertuar i opracują sposób jego przedstawienia. Możemy więc liczyć na spore muzyczne niespodzianki – zapowiada dyrektor Posmykiewicz.

Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com). Warto zwrócić uwagę, że tylko przez pierwszą dobę jego funkcjonowania odnotowano blisko tysiąc wejść na stronę.


Źródło: Teatr Muzyczny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy