Reklama

Reklama

Teatr Wielki w Łodzi. W Turnieju Polskich Akademii Muzycznych zmierzą się ze sobą studenci wydziałów wokalnych z całej Polski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Teatr Wielki w Łodzi. Turniej Polskich Akademii Muzycznych Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Romualda Tesarowicza odbędzie się już po raz czwarty. Od 4 do 6 czerwca o miano najlepszej śpiewaczki lub najlepszego śpiewaka powalczą studenci wydziałów wokalnych z całego kraju.

Reklama

Teatr Wielki w Łodzi już po raz czwarty organizatorem Turnieju Polskich Akademii Muzycznych Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Romualda Tesarowicza

!reklama!

W najbliższy weekend – 4-6.06.2021 – scena Teatru Wielkiego w Łodzi zmieni się w arenę konkursową. Studenci z wydziałów wokalnych z uczelni z całej Polski staną w szranki w walce o nagrody oraz udział w koncercie laureatów, na który zapraszamy Państwa już w niedzielę (link do wydarzenia na FB).

Tegoroczna edycja turnieju to kontynuacja pomysłu zapoczątkowanego w 2017 roku przez dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi, Dariusza Stuachurę. Dyrektor, także uznany śpiewak, przekonuje, że: „turniej to świetny sposób na pozyskiwanie dla teatrów tych młodych utalentowanych adeptów sztuki”.

Wydarzenie jest okazją do prezentacji talentów wokalnych - sopranistek i tenorów – studentek i studentów zgłoszonych do konkursu przez macierzyste uczelnie artystyczne. Patronem turnieju będzie Romuald Tesarowicz, wybitny śpiewak-bas, występujący niemal na wszystkich kontynentach, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, który na przestrzeni swojej kariery wykreował wiele niezapomnianych ról.

Polecamy: Anna Lewandowska na premierze dokumentu „Położna” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Reżyserką jest mama celebrytki, Maria Stachurska

Teatr Wielki w Łodzi. Finalistów konkursu wyłoni jury pod przewodnictwem Ryszarda Karczykowskiego

O tym, kto zaśpiewał najlepiej i wystąpi podczas niedzielnego koncertu laureatów, zdecyduje jury, któremu przewodniczyć będzie Ryszard Karczykowski, wieloletni solista największych scen operowych świata m.in. w w Covent Garden w Londynie, Staatsoper oraz Volksoper w Wiedniu oraz Deutsche Oper w Berlinie.

W jury znalazły się również inne znakomitości świata opery i teatru: primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, Joanna Woś, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, Dariusz Stachura, muzykolog i krytyk muzyczny, Mateusz Borkowski oraz dyrygent i oboista Michał Kocimski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy