Reklama

Tęczowa manifestacja w pasażu Schillera. "Bądź człowiekiem - weź nie hejtuj"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Brózda

Tęczowa manifestacja w pasażu Schillera. "Bądź człowiekiem - weź nie hejtuj" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
37
zdjęć

Podczas spotkania wręczono Złote Medale Uznania. | foto Karolina Brózda

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Z okazji przypadającego na 17 maja Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Transfobii, Bifobii oraz Homofobii łódzkie stowarzyszenie "Tęczowi Społecznicy" zorganizowało manifestację w pasażu Schillera. Hasłem przewodnim spotkania było "Bądź człowiekiem - weź nie hejtuj".

- Hejt i brak wsparcia ze strony najbliższego otoczenia mogą doprowadzić do tragedii - mówił Mariusz Ławnik, prezes "Tęczowych Społeczników". - Dlatego apelujemy, żeby wszystkich ludzi szanować i traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Podczas manifestacji przedstawiciele stowarzyszenia wręczyli Złote Medale Uznania osobom, które przyczyniły się i cały czas przyczyniają do propagowania idei organizacji. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Sylwia Królikiewicz, Małgorzata Romańska, Jacek Nowak, Jarosław Józefacki, Radosław Budzyński i Szymon Lipiński.

Pomagają wykluczonym

Stowarzyszenie "Tęczowi Społecznicy" tworzą ludzie z całej Polski, których łączą wspólne wartości oraz chęć pomagania innym. Organizacja zajmuje się pracą na rzecz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, wyznanie, kolor skóry, poglądy, status materialny czy z jakiejkolwiek innej przyczyny. Pomaga też potrzebującym i bezdomnym, rozdając własnoręcznie wykonane posiłki oraz odzież i środki czystości.

Hostel interwencyjny i pomoc psychiatry

"Tęczowi Społecznicy" prowadzą hostel interwencyjny przy ul. Kutnowskiej 11, w którym pomoc mogą znaleźć osoby znajdujące się w kryzysie. Można tam także porozmawiać z psychiatrą (bezpłatnie).

Do 17 maja w pasażu Schillera stowarzyszenie będzie rozdawać potrzebującym gorącą zupę.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy