Reklama

Reklama

Telewizja internetowa „points to points” - tajemnicza idea pracy w kulturze. Masterclass z Maestro: Jerzy Staniaszczyk [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Telewizja internetowa „points to points” - tajemnicza idea pracy w kulturze. Masterclass z Maestro: Jerzy Staniaszczyk [WIDEO] - Zdjęcie główne

Telewizja internetowa „points to points” - tajemnicza idea pracy w kulturze. Masterclass z Maestro: Jerzy Staniaszczyk [WIDEO]

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Inżynier automatyki kilkanaście lat temu dowiedział się, że jest nierentowny. Dzięki wizycie w jednej z amerykańskich szkół zrozumiał, że szansa na zmianę życia zawodowego istnieje zawsze. Techniczne umiejętności i żona interesująca się kulturą pomogła mu dorosnąć do idei stworzenia telewizji internetowej „point to point”. 

Reklama

Jerzy Staniaszczyk, nasz dzisiejszy bohater i Maestro, w chwilach dramatycznych zmian systemowych mógł się załamać lub wziąć sprawy w swoje ręce. Wybrał opcję numer dwa i założył Stowarzyszenie InTV, by zająć się kulturą. Zawodu uczył się oglądając amerykańskie filmy i przyglądając się nie temu, co działo się w fabule, ale temu, jak film został zrobiony. Żona, miłośniczka znakomitej opery, wprowadziła go do świata wielkiej muzyki i pokazała, jak transmituje się światowej klasy wydarzenia artystyczne w najsłynniejszych operach i salach koncertowych. 

!reklama!

Maestro na co dzień wykorzystuje profesjonalny sprzęt, który zgromadził i skompletował własnym sumptem. Nie stroni także od nowinek i odważnych wyzwań technologicznych - jak choćby smartfona - nowoczesnego urządzenia z kamerą. Uważa, że to małe i niedoceniane przez większość użytkowników urządzenie ma ogromne możliwości w rękach kreatywnego twórcy kultury. Jest także doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi i młodzieżą chcącą tworzyć własne produkcje telewizyjne. Bo właśnie dzieci i młodzież to dla naszego Maestro najciekawsza i najbardziej wdzięczna grupa potencjalnych odbiorców jego wiedzy i doświadczenia. 

Jednym z pomysłów, który, zdaniem naszego bohatera, mogą podnieść i wprowadzić w życie tylko przedstawiciele najmłodszego pokolenia, to telewizja internetowa „points to points”. Bo tylko młode pokolenie wolne jest od doktryny Radia Erewań. Tajemnicza nazwa „points to points” kryje w sobie koncept władny stosunkowo niedużym kosztem wynieść na zdecydowanie wyższy, według naszego Maestro, światowy poziom, produkcje wideo w większości funkcjonujących placówek kultury. Czteroosobowa drużyna z ustandaryzowanym wyposażeniem technicznym wrośnięta w pracę artystyczną placówki kultury. Jeden punkt zintegrowany z wieloma innymi, podobnymi sobie punktami. Nowa telewizja internetowa nadająca na zupełnie nowym poziomie. Jak to działa? O tym właśnie opowiada nasz Maestro. 

Jerzy Staniaszczyk - zobacz dodatkowe materiały

XXVIII Wielka Gala Jazzowa Grand Prix Jazz Melomani 2019, Teatr Wielki w Łodzi

Koncert "Zwykły człowiek", WWSosnowski, Studio INTV

Spełnione Nadzieje Melomanów, Yankel Band, Studio INTV

MISSA FILM STETINUM, Piotr Jańczak, 26.11.2016 r.

60 Polskich Oskarów, Studio INTV, Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy