Reklama

Reklama

To będzie największy program stypendialny w Polsce. Wkrótce ruszy rekrutacja [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 1 października 2022 r. startuje rekrutacja do kolejnej, największej w historii edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi. O szczegółach przedsięwzięcia mówili organizatorzy, fundatorzy, a także stypendyści podczas spotkania w ArtGallery Monopolis. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Łódzkie firmy inwestują w studentów

Stypendium, to niejednokrotnie pierwszy krok do kariery młodego człowieka.

- Program stypendialny "Młodzi w Łodzi" to niesamowita szansa dla studentów wielu dziedzin i kierunków, którzy rozwijają swoje talenty i zdobywają wiedzę na łódzkich uczelniach wyższych. Rozbudowana oferta stypendiów pozwala nam, ludziom młodego pokolenia, na swobodne znalezienie najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb celu i na otworzenie szansy na jego realizację. Niejednokrotnie, pierwszy krok jakim jest zdobyte stypendium w formie atrakcyjnego zawodowo stażu, kursu językowego czy wsparcia materialnego, potrafi nakierować naszą przyszłą karierę na nowe tory i zapewnić nam podążanie drogą stałego rozwoju osobistego - mówi Weronika Lusa, studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, laureatka programu stypendialnego Młodzi w Łodzi w edycji 2021/2022.

Paulina Wojtaszczyk, studentka Uniwersytetu Łódzkiego, również brała udział w poprzedniej edycji stypendium.

- Programy stypendialne to swego rodzaju furtka, otwierająca nam szereg ścieżek, którymi możemy podążać i kształtować swoją karierę. Stanowią ogromne wyróżnienie i sprawiają, że zwiększa się nasza pewność siebie. Ponadto, oferują wiele atrakcyjnych nagród, które później przekształcają się w kolejne szanse i możliwości. Właśnie dlatego warto spróbować i aplikować do programów, których wybór jest bardzo szeroki, a każdy z pewnością dopasuje odpowiedni dla swoich umiejętności i zainteresowań - przekonuje Paulina Wojtaszczyk.

Rekrutacja do nowej edycji programu wystartuje 1 października. W roku akademickim 2022/2023 aż 80 fundatorów oferuje studentom 121 stypendiów finansowych o wartości od 7,2 tys. zł do nawet 10 tys. zł, poza tym 10 miejsc w akademiku oraz kursy języka angielskiego, niemieckiego, duńskiego, a także kursy IT i inne podnoszące kwalifikacje dla nawet 90 osób.

W dotychczasowych edycjach programu stypendialnego Młodzi w Łodzi łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 303 stypendia finansowe dla najlepszych studentów, sfinansowali  miejsca w domu studenckim dla 64 studentów, a z dodatkowych kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz IT skorzystało 350 osób.

Monopolis jednym z fundatorów

Jak podkreśla prezydent Łodzi, studenci odgrywają ogromną rolę w rozwoju studentów.

- Generatorem rozwoju każdego Miasta jest kapitał ludzki, czyli wiedza, energia, zaangażowanie i kreatywność mieszkańców, szczególnie studentów. Z myślą o nich Łódź wspólnie z Partnerami –  lokalnymi firmami i pracodawcami z regionu realizuje program stypendialny Młodzi w Łodzi. Już 1 października 2022 startuje rekrutacja do kolejnej, największej w historii edycji. Zapraszam  łódzkich żaków do aplikowania – do wzięcia stypendia o wartości nawet 10 tys. zł, miejsca w akademikach oraz kursy języka angielskiego, niemieckiego, duńskiego a także kursy IT i inne podnoszące kwalifikacje - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Jak się okazuje, na programie korzystają także fundatorzy.

- Program stypendialny to doskonała okazja na zaprezentowanie firmy wśród obiecujących przyszłych uczestników rynku pracy. Ale nie to jest dla nas priorytetem. Jest nim realny wpływ na kształtowanie perspektyw młodych ludzi, którzy już niebawem staną przed wyborem miejsca, w którym realizować będą swe zawodowe ambicje. Jako lokalny deweloper i firma silnie związana z Łodzią, wspieramy projekt, promujący nasze miasto jako przyjazne i bogate w możliwości dla osób, wkraczających na rynek pracy - podkreśla Anna Celichowska, członek zarządu Virako Sp. z o.o., inwestor Monopolis.

Regulaminy poszczególnych programów stypendialnych oraz formularze wniosków aplikacyjnych będzie można znaleźć już 1 października 2022 r. na stronie www.mlodziwlodzi.pl

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy