Reklama

Reklama

To nie będzie zwykły spacer po Manufakturze...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To nie będzie zwykły spacer po Manufakturze...  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku upadł w mieście przemysł włókienniczy stanowiący przez niemal dwa stulecia podstawę gospodarki Łodzi.

Reklama

Zaczął się ogromny kryzys. Do niedawna potężne bastiony przemysłu - fabryki włókiennicze  - jedna po drugiej popadały w ruinę. Zakłady „Poltex” przy ul. Ogrodowej także nie były wyjątkiem. W 1990 r. stało się jasne, że ich likwidacja jest nieunikniona. Mieczysław Michalski - ostatni dyrektor największego łódzkiego producenta tkanin bawełnianych postanowił uratować zabytkowe fabryczne budynki, a w konsekwencji także tysiące miejsc pracy. Tak właśnie rozpoczęła się historia powstania Manufaktury.

Anna Mokrosińska, dyrektor Muzeum Fabryki w Manufakturze zaprasza wszystkich, którzy chcieliby poznać nieco więcej historii, na spacer po Manufakturze. Ulubione miejsce łodzian - Manufaktura świętowała niedawno swoje 13. urodziny. Spacer będzie okazją do spojrzenia na kompleks z nieco innej strony niż zazwyczaj. Poprzedzi go prelekcja w salonie, podczas której będzie można dowiedzieć się m.in., jak ewoluowały pomysły na renowację Manufaktury, które z nich zrealizowano, a które nie, jak również zobaczyć na zdjęciach Manufakturę tuż przed renowacją. To już czwarte spotkanie w ramach comiesięcznego cyklu poświęconego bliższemu poznaniu Łodzi.

Pociąg do Łodzi #4
Anna Mokrosińska – „Narodziny Manufaktury” – prelekcja +spacer
6 lipca, godz. 12:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy