Upały przecież nie są nowością. Męczyły łodzian także przed wojną i po jej zakończeniu. Fala upałów ogarnęła Łódź na przełomie czerwca i lipca 1935 roku. W cieniu notowano 34 stopnie Celsjusza.
!reklama!
„Normalny ruch uliczny został podczas upałów zmniejszony” - pisano w łódzkich gazetach. - „Kto nie ma nic pilnego do załatwienia niech czeka aż zajdzie słońce i nadejdzie ochłodzenie”.
A dziś? Wyluzowani panowie z gołymi torsami, w szortach, panie z głębokim dekoltem, wszyscy uporczywie szukający ochłody. Często restautatorzy nie są zadowoleni z tak ubranych klientów. Teraz jednak zdejmujemy co się da i szukamy ochlody w Łódzkiem.
Skoro kilkaset tysięcy Czytelników tulodz.pl nie może się mylić, to przypomnijmy:
Zalew Sulejowski to jedna z największych atrakcji turystycznych w Łódzkiem. Zalew jest położony w województwie łódzkim niedaleko granicy z Mazowszem i Świętokrzyskim. Powstał dzięki spiętrzeniu rzeki Pilicy między Sulejowem a Smardzewicami. Oddano go do użytku w 1974 roku.
Od tego czasu zapewnia on wodę dla aglomeracji łódzkiej i tomaszowskiej.
Można tu złowić sandacza, szczupaka, leszcza, bolenia lub karpia. Akwen umożliwia żeglowanie na całej powierzchni, a wody są bezpieczne o piaszczystym dnie. Dostępność linii brzegowych umożliwia cumowanie jachtami w dowolnym miejscu – co na przykład na Mazurach jest niemożliwe. Zalew Sulejowski to propozycja dla całych rodzin.
Ale z połudnowych rubieży województwa łódzkiego macie blisko do części Wielkopolski, w tym na przykład zadbanego zalewu Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielopolskim. Tam znajdziecie rozrywki dla dzieci i czystą wodę z ratownikami.
Nieco dalej na południe, w Antoninie, przy drodze krajowej numer 12, przy zalewie Szczerek przed rozwidleniem dróg na Katowice i Wrocław, traficie na idealne miejsce na wypoczynek dla calych rodzin. Bywalcy wiedzą, że warto się tam zatrzymać, by zjeść pyszną, smażoną , tu złowioną rybę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.