Reklama

Reklama

To właśnie Ty możesz zostać ławnikiem i zacząć sądzić w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To właśnie Ty możesz zostać ławnikiem i zacząć sądzić w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 31 grudnia 2019 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2016-2019. W związku z tym Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi zwrócił się do Rady Miejskiej w Łodzi z prośbą o dokonanie wyboru ławników.

Reklama

Jak poinformował dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Grzegorz Szatiło, na 284 ławników zgłosiło jak dotąd 125 kandydatów. Po weryfikacji nowi ławnicy obejmą obowiązki na 4-letnią kadencję 2020-2023.

Kto może zostać ławnikiem wyjaśnia Agnieszka Mikołajczyk z WSO UMŁ - Każdy, kto posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, jest nieskazitelnego charakteru, ukończył 30 lat, jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku, nie przekroczył 70 lat, jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika oraz posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy ławnikiem powinna być wybrana osoba wykazująca szczególną znajomość spraw pracowniczych. -

Karta zgłoszenia kandydata na ławnika sądowego wraz wymaganymi dokumentami przyjmowane są: od poniedziałku do piątku (we wtorki od godz. 9 do godz. 17, w pozostałe dni od godz. 8 do godz. 16) w Wydziale Spraw Obywatelskich w Departamencie Obsługi i Administracji UMŁ przy ul. Sienkiewicza 5 w Łodzi, pok. 205, II piętro.

Szczegółowych informacji dotyczących naboru kandydatów na ławników udzielają pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich UMŁ pod numerami telefonów: (42)638-46-01, (42)638-46-10, (42)638-46-41.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy