Reklama

Reklama

TOP 10 najpopularniejszych kryptowalut w 2020 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

TOP 10 najpopularniejszych kryptowalut w 2020 roku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Światowy ranking kryptowalut sporządzany jest na podstawie opracowań raportowanych przez chińskie instytucje rządowe. Co roku przygotowuje je instytucja rządowa o nazwie Centrum Przemysłu Informacyjnego (CCID), a podlega ona bezpośrednio chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Od roku 2017, kiedy to kryptowaluty znajdują się na fali hossy, jest ich już ponad 2000. Mimo tendencji zwyżkowej rynku kryptowalut część z nich osiąga słabe wyniki, a tym samym wypada z listy rankingowej. A zatem: złotą dziesiątkę najlepszych kryptowalut w 2020 roku znamy właśnie dzięki chińskim analitykom.

Reklama

Najlepsze kryptowaluty roku 2020 - szczyt światowego rankingu

Liderzy światowego rankingu kryptowalut pozostają tą samą, zwartą grupą. Pierwsze miejsce przypada kryptowalucie EOS. Drugie zajmuje Ethereum. Medal brązowy to TRON (TRX). Wyprzedza on w tym roku BitShares. Czwarte miejsce przyznano w rankingu szyfrowanej walucie elektronicznej GXChain, a piąte - NULS. Miejsce szóste to chińska kryptowaluta NEO. Kolejne pozycje - od siódmej do dziesiątej to: 7. Nebulas, 8. Komodo, 9. Steem i 10. Stellar.

!reklama!

Ranking to także kilka niespodzianek. Kryptowaluta Lisk nie mieści się już w pierwszej dziesiątce, jak to miało miejsce w latach 2017-2018 i obecnie uplasowano ją na 12 miejscu. Także, najbardziej znana na świecie kryptowaluta Bitcoin znajduje się obecnie na 15 miejscu listy rankingowej. W rankingu uległo zmianie kilka kryteriów ocen, w tym tak zwana przepustowość łańcucha kryptowaluty i być może dlatego kilka znanych kryptowalut osunęło się w wyścigu na dalsze pozycje rankingowe. Mimo wahań jednak nadal eksperci polecają sprawdzone marki kryptowalut takie jak: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, NEO, Enjin Coin, ChainLink i Binance Coin. Same pozycje rankingowe nie są przecież jedynym wskaźnikiem możliwego sukcesu.

Chińczycy wiedzą pierwsi

Najbardziej znany na świecie ranking kryptowalut, ogłaszany co roku przez chińskie Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID), czyli Global Blockchain Technology Assessment Index jest opracowaniem 35 najlepiej zapowiadających się projektów typu blockchain i tokenów. Eksperci pracujący w Chinach oceniają jakość kryptowalut pod kątem trzech, głównych charakterystyk: używanych technologii, szans na zastosowanie kryptowaluty i jej kreatywności. Co roku do rankingu dokładane są nowe i modyfikowane wcześniejsze kryteria, jednak jego trzon pozostaje ten sam. Chińczycy udostępniają wyniki swego rankingu i w ten sposób trafia on do inwestorów.

Token EOS - lider rankingu

Miejsce pierwsze rankingu po raz kolejny przypadło w udziale kryptowalucie EOS. Jest to część większej platformy o nazwie EOS.IO. Według definicji ekspertów EOS - to podstawa do zawierania tak zwanych inteligentnych umów. Jest to również pozbawiony centrum system operacyjny, emulator licznych podzespołów, znanych z wielu rozwiązań sieci komputerowych. EOS sprawdza się w poborze mocy obliczeniowej użytkowników, sprawnie emuluje procesory, karty graficzne, dyski twarde i pamięć RAM. Platforma ta doceniana jest przez jej użytkowników za zdolność tworzenia aplikacji opartych o łańcuch bloków i generujących inteligentne kontrakty. Możliwości tokenu EOS są duże i elastyczne, nie dziwi więc fakt, że jest to lider rankingu kryptowalut.

Drugi lider - Ethereum (ETH)

Zaraz po kryptowalucie EOS na liście rankingowej uplasowała się kryptowaluta ETH, czyli Ethereum. Jest to produkt Vitalika Buterina. Użytkownicy doceniają ETH za ciągły rozwój, funkcjonalność smartcontractów, a także aplikacji opartych o blockchain. Najbardziej znaną aplikacją, zbudowaną w oparciu o bloki Ethereum, jest gra CryptoKitties. Niemniej jednak nawet bez tego produktu, użytkownicy Ethereum uważają tę kryptowalutę za godną zaufania.

TRON (TRX) - brązowy medal

Kryptowaluta TRON (TRX) znana jest z uczestnictwa w projekcie pracy nad Internetem 3.0., który ma być dostępny jako bezpłatna, szerokopasmowa sieć rozrywki, ufundowana na rozwiązaniach blockchain. Lider tego projektu to Justin Sun. Zasłynął on globalnie po przejęciu BitTorrent, aplikacji typu peer-to-peer, dzięki której realne stało się zdecentralizowane wymienianie plików w sieci.

Nieśmiertelny Bitcoin (BTC)

A co z najbardziej znaną na świecie kryptowalutą Bitcoin (BTC)? Mimo, że przypadła jej dopiero 15 pozycja rankingowa, nadal pozostaje ona symbolem kryptowalut jako stworzona przez Satoshiego Nakamoto, czyli anonimowego kreatora lub zespół, który znany jest z wypracowania pierwszej waluty cyfrowej. Dla wielu - Bitcoin (BTC) pozostaje więc marką samą w sobie, niezależnie od wahań na rynku kryptowalut.

Jak wygląda więc - w zestawieniu - złota dziesiątka kryptowalut w roku 2020?

Oto ona:

  1. EOS
  2. Ethereum
  3. TRON
  4. GXChain
  5. NULS
  6. NEO
  7. Nebulas
  8. Komodo
  9. Steem
  10. Stellar

Pamiętajmy jednak, że ranking to nie wszystko, co powinien wiedzieć użytkownik kryptowalut. Sytuacja jest tu dynamiczna i zmienia się szybciej niż na tradycyjnych rynkach finansowych!

Autor: Michał / Odkryj Bitcoin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy