Reklama

Reklama

Tor driftowy na łódzkim lotnisku. Kto zapłaci za zniszczenia wyrządzone podczas zabaw kierowców? [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tor driftowy na łódzkim lotnisku. Kto zapłaci za zniszczenia wyrządzone podczas zabaw kierowców? [wideo] - Zdjęcie główne

Tor driftowy na łódzkim lotnisku. Kto zapłaci na zniszczenia wyrządzone podczas zabaw kierowców? [fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Część płyty łódzkiego lotniska została zamieniona w tor driftowy. Niestety po świetnej zabawie grupy kierowców pozostały spore zniszczenia. - Kto zapłaci za zniszczoną płytę lotniska? - pytają internauci pod materiałem wideo, w którym łódzki Lublinek zamienił się w tor do driftu. 

Reklama

Drifterzy uszkodzili płytę lotniska w Łodzi

Filmik, na którym widać, jak na części płyty łódzkiego lotniska kierowcy driftują, obejrzano już ponad 5,5 tysiąca razy. W większości wideo ma pozytywne opinie, ale w komentarzach pojawiają się głosy zaniepokojonych mieszkańców Łodzi.

!reklama!

Faktycznie w materiale wideo widać, jak po driftach na lotnisku pozostały ślady spalonego ogumienia samochodów.

„To karygodne do czego doszło. Duża część płyty postojowej jest zniszczona. Zatarte zostały poziome znaki nawigacyjne. Kilka miejsc postojowych samolotów podmiotów komercyjnych wyłączone są z użytku” - czytamy w jednym z komentarzy. 

Podobne wiadomości trafiły do naszej redakcji, dlatego postanowiliśmy zwrócić się z tą sprawą do lotniska.

Polecamy: Najpopularniejsza ulica w Łodzi zmieni nazwę. To koniec pewnej epoki!

Dyrektor handlowy portu lotniczego w Łodzi o drifterach : „Udostępnienie nastąpiło w ramach współpracy promocyjnej z Urzędem Miasta Łodzi”

Jak się okazało ta część płyty postojowej, na której miało miejsce driftowanie, była przeznaczona do odnowienia. W związku z tym, postanowiono wpuścić na nią kierowców i nie przejmowano się zbytnio szkodami, które mogą wyrządzić.

- W tej chwili koszty nie zostały jeszcze ustalone, w związku z planowanymi wcześniej pracami konserwacyjnymi na PPS, określenie kosztów będzie możliwe dopiero po wyłonieniu wykonawców, wykonaniu prac i odbiorze. W ubiegłym roku, w wakacje, prowadzone były prace ziemne na tym fragmencie płyty (m.in. odtworzenie i przebudowa zdegradowanego w tym miejscu odwodnienia liniowego), prace naziemne planowane były na ten rok - mówi Artur Fraj, dyrektor handlowy łódzkiego lotniska. 

I dodaje: - Wydzielony fragment płyty postojowej dla samolotów (PPS) na łódzkim lotnisku został udostępniony na potrzeby nakręcenia filmu promującego kreatywne aktywności, w ramach serii takich filmów realizowanych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Udostępnienie nastąpiło w ramach współpracy promocyjnej z Urzędem Miasta Łodzi. Seria filmów będzie wyświetlana od połowy kwietnia br.

Przedstawiciel łódzkiego lotniska Lublinek podkreśla także, że władze lotniska są otwarte na wszelkie formy współpracy i w tym zakresie reagują na propozycje ze strony otoczenia i zainteresowanych podmiotów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy