Reklama

Reklama

Tragedia w Łódzkiem. Nie żyje 3-tygodniowe dziecko. Zarzuty dla rodziców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tragedia w Łódzkiem. Nie żyje 3-tygodniowe dziecko. Zarzuty dla rodziców - Zdjęcie główne

Tragiczne zdarzenie w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). W nocy z 19 na 20 stycznia zmarło 3-tygodniowe dziecko (fot. Pixabay)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tragiczne zdarzenie w położonym w województwie łódzkim Piotrkowie Trybunalskim. W nocy z 19 na 20 stycznia zmarło 3-tygodniowe dziecko. Sprawę bada prokuratura.

Do zgonu dziecka doszło w nocy z 19 na 20 stycznia. W środę rano rodzice, z którymi spało dziecko, zauważyli, że ich synek nie daje oznak życia. Natychmiast wezwali na miejsce policję i pogotowie.

!reklama!

Łódzkie. Sekcja zwłok chłopca nie wskazała konkretnej przyczyny zgonu chłopca

W sprawie śmierci 3-tygodniowego chłopca wszczęte zostało śledztwo, które wstępnie zakwalifikowane jest  jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 k.k.

W toku postępowania rodzice niemowlęcia zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu we krwi. U obojga rodziców dały one wynik pozytywny, co oznacza, że w chwili zdarzenia byli oni pod wpływem alkoholu.

W czwartek 21 stycznia przeprowadzono sekcję zwłok chłopca. Ta jednak nie dała odpowiedzi jaka była przyczyna zgonu dziecka. Potwierdziła jedynie brak urazów mechanicznych oraz wad rozwojowych. Zabezpieczono materiał celem uzyskania stosownych badań histopatologicznych po uzyskaniu którego biegły będzie mógł wydać stosowną opinię.

Zarzuty dla rodziców zmarłego 3-tygodniowego dziecka z Piotrkowa Trybunalskiego

Jak poinformowała Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w godzinach wieczornych przeprowadzono czynności procesowe z udziałem rodziców zmarłego dziecka, przedstawiając im zarzuty o to, że będąc osobami na których ciążył obowiązek opieki nad czwórką małoletnich dzieci (wieku 3 tygodnie, 2 lata, 3 lata i 5 lat), poprzez sprawowanie go w stanie nietrzeźwości umyślnie narazili je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz o znęcanie się nad wyżej wymienionymi dziećmi w okresie od lipca 2020r. do 19 stycznia 2021r.

Wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, natomiast wobec podejrzanego nie zastosowano środków, uznając, że nie zachodzi konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, ze względu na wdrożenie wobec podejrzanego wykonania kary pozbawienia wolności orzeczonej w innej sprawie, w której został on skazany za przestępstwo znęcania się nad konkubiną.

Postępowanie jest w toku, będą realizowane kolejne czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy