Reklama

Reklama

Tragiczne wypadki z udziałem dzieci. 11-latek jadącym Junakiem zdarzył się z Fiatem. Mimo wysiłku lekarzy zmarł

Opublikowano: śr, 9 wrz 2020 20:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatnich dniach doszło do dwóch wypadków w Łódzkiem z udziałem dzieci. Jeden z nich zakończył się tragicznie.

Reklama

Policjanci z Komisariatu w Warcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Cielce. Kierujący fiatem ducato zderzył się z jadącym motorowerem 11-latkiem, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety na drugi dzień chłopiec zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

 !reklama!

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 18.45 w miejscowości Cielce gm. Warta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od miejscowości Chlewo w kierunku Cielc 21-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego kierujący fiatem ducato zderzył się z wyjeżdżającym z prawej strony z drogi gruntowej motorowerem junak, którym kierował 11 – letni chłopiec. Na miejscu zdarzenia akcję ratunkową rozpoczęli  policjanci z komisariatu w Warcie, którą następnie przejęła załoga ratownictwa medycznego z Błaszek i zespół pogotowia ratunkowego. 

Poszkodowany chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane z wypadkiem. Zbadali również stan trzeźwości kierowcy fiata. Wynik wskazał, że był on trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z komisariatu w Warcie.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze!

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu. To tzw. niechronieni, gdyż o wiele bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem zwykle niestety kończy się tragicznie.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu pojazdów przed dostępem do nich osób nieuprawnionych, w tym szczególnie dzieci. Kwestie te reguluje kodeks wykroczeń, który sankcjonuje odpowiedzialność właściciela, posiadacza, użytkownika i prowadzącego pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdów przez osobę niemającą wymaganych uprawnień. Zagrożone jest to karą grzywny do 5 tysięcy złotych.

Ustawa „Prawo o ruchu drogowym” mówi, że motorower to jedno lub dwuśladowy pojazd, który wyposażony jest w silnik o pojemności nie przekraczającej 50 cm³ lub mocy ograniczonej do 4kW w przypadku silników elektrycznych i prędkości maksymalnej nie większej niż 45km/h.

Ubiegając się o kategorię AM należy spełnić następujące warunki:

  • mieć ukończone 14 lat i pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, jeżeli kandydat nie jest pełnoletni,
  • uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami,
  • odbyć kurs w ośrodku nauki jazdy,
  • zdać egzamin państwowy wymagany do uzyskania prawa jazdy,

Osoby, które zdobyły kartę motorowerową przez styczniem 2013 roku, mogą korzystać z nich do osiągnięcia pełnoletniości. Następnie powinni zgłosić się do właściwego wydziału komunikacji, gdzie należy złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy kategorii AM, należy wykonać również badania lekarskie przewidziane dla kierowców.

Potrącenie 11- latki na przejściu dla pieszych

Kolejny wypadek miał miejsce dzisiaj. Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieluniu na ul. Popiełuszki. Jak ustalili mundurowi kierujący volkswagenem caddy potrącił 11- latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka z obrażeniami ciała śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala.

Około godz. 8:30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na ul. Popiełuszki w Wieluniu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 36- latek kierujący volkswagenem caddy jadąc ul. Popiełuszki w kierunku ul. POW potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11- latkę. Na skutek tego zdarzenia dziewczynka doznała obrażeń ciała i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Badanie alkomatem wykazało, że 36- letni kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Policja apeluje do kierowców o to, aby szczególnie teraz, w okresie rozpoczynającego się roku szkolnego, zachowywali wzmożoną ostrożność i czujność w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

Źródło: Łódzka Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.