Reklama

Remont ul. Wojska Polskiego w Łodzi. Mieszkańcy mówią o udręce, a urzędnicy o korzyściach [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trwa remont Wojska Polskiego w Łodzi. Plan zakład całkowitą odnowę ulicy: nowe chodniki, oświetlenie czy przystanki autobusowo-tramwajowe. Na jakim etapie są prace? Sprawdziliśmy.

W grudniu 2021 roku rozpoczęła się modernizacja ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. Obecnie prace skupiają się między innymi na wylewce asfaltu oraz konstrukcji torowiska tramwajowego. Od strony ulicy Strykowskiej trwa rozbiórka ogrodów działkowych, które mają zostać oddzielone od przyszłej krańcówki murami oporowymi. Ponadto wystartowały prace nad rozbiórką już trzeciego budynku znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego 41.

Remont Wojska Polskiego w Łodzi - jaki jest postęp prac?

Według planu ulica całkowicie zmieni swoje oblicze. Powstanie nowe torowisko tramwajowe, droga rowerowa, chodniki, oświetlenie oraz przystanki komunikacji miejskiej przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nie zabraknąć ma również zieleni, która uatrakcyjni wygląd całej ulicy. W tym aspekcie wykonawca przygotowuje się do zasadzenia nowych, wypielęgnowanych starodrzewów. Na zmodernizowanej ulicy ma być bezpieczniej, zarówno jeśli chodzi o pieszych, jak i o kierowców.

Wykonawca sprawdza się w inwestycji. Jak można zauważyć, prace postępują systematycznie, tak żeby można było je zakończyć w czwartym kwartale tego roku. Nie ukrywam, że w pierwszym kwartale jeszcze będą odbywać się odbiory, ale wszytskie zasadnicze prace mają zostać zakończone na czas 

- mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Mieszkańcy Łodzi narzekają na kumulację remontów

Ulica Wojska Polskiego w Łodzi stanowi ważny węzeł komunikacyjny miasta. Zarząd Inwestycji Miejskich mówi o oczekiwaniach mieszkańców odnośnie potrzeby zmodernizowania ulicy oraz zapewnia, że nic nie stoi na przeszkodzie ukończenia inwestycji zgodnie z planem. Tymczasem okoliczni mieszkańcy są zmęczeni remontem. Twierdzą, że prace są prowadzone zbyt długo i przede wszystkim znacznie utrudniają poruszanie się po mieście. 

Mieszkańcy narzekają ale myślę, że każda inwestycja powoduje utrudnienia. Jest to chwilowe i na pewno mieszkańcy widzą jak wykonawca sprawnie wykonywuje swoje zlecenie 

- dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik. 

Zdania mieszkańców w zakresie przebudowy ul. Wojska Polskiego są podzielone. Jedni cieszą się z remontu, inni narzekają na utrudnienia w komunikacji:

Utrudnienia są i zawsze były ale dobrze, że przynajmniej coś się dzieje - mówi pan Jan.

Nie ma co narzekać. Miasto się rozbudowywuje i to jest najważniejsze - dodaje pan Marcin 

Dobra Łódź to Łódź rozkopana. W mieście robi się za dużo remontów na raz, przez co ciężko gdziekolwiek dojechać - mówi pani Barbara.

Wszystko pięknie, że trwają prace, ale jak tylko się skończą to ulica i tak długo nie przetrwa i znowu trzeba ją będzie reomntować. Tak jest cały czas - komentuje Pan Krzysztof 

Inwestycja modernizacji ul. Wojska Polskiego kosztuje 134 mln złotych, z tego 65 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy