Reklama

Reklama

Trwa remont Wojska Polskiego w Łodzi. Zobacz zdjęcia z placu budowy [galeria]

Opublikowano: czw, 31 mar 2022 13:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 134 mln złotych - taka jest wartość przebudowy Wojska Polskiego w Łodzi. Na inwestycję pozyskano środki unijne - 65 mln zł. Miasto podkreśla, że to jedno z największych przedsięwzięć, które są aktualnie realizowane. Na jakim etapie są prace? Co drogowcy już zrobili? Szczegóły w artykule poniżej.

Przebudowa Wojska Polskiego w Łodzi. Na jakim etapie są prace?

Jak podaje Urząd Miasta Łodzi, w pierwszym etapie drogowcy zajęli się odcinkiem od skrzyżowania z Franciszkańską do ul. Obrońców Westerplatte. Następnie zajęli się rozebraniem starego torowiska w ul. Strykowskiej. W lutym weszli na kolejny duży odcinek - od ul. Obrońców Westerplatte do skrzyżowania ze Sporną. 

 - Inwestycja przebiega zgodnie z planem. Obecnie trwają prace związane z rozbiórkami obrzeży z torowiska, rozbiórki podbudowy z tłucznia oraz toru na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Głowackiego. Budowana jest kanalizacja ogólnospławna i deszczowa oraz prowadzona jest przebudowa gazociągu. Ponadto wykonywane są intensywne prace porządkowe po wyburzeniu budynku przy ul. Franciszkańskiej 39. Na budowie pracuje 50-osobowa ekipa – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W najbliższych tygodniach planowane jest frezowanie jezdni na odcinku od Franciszkańskiej do ul. Obrońców Westerplatte. Kontynuowane będą prace przy demontażu słupów trakcyjnych w ul. Strykowskiej i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Franciszkańskiej.

W ramach inwestycji przebudowany będzie układ drogowy ul. Wojska Polskiego wraz z wymianą torowiska tramwajowego (wyłączonego z użytkowania w 2019 r. ze względu na fatalny stan techniczny). Drogowcy na nowo położą tory, a wzdłuż zmodernizowanej ulicy powstaną nowe chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i miejscami postojowymi dla samochodów. 

Wzdłuż ulicy pojawi się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Pojawią się nowe przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe. Powstaną na nich wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie do pojazdów.

Częściowo zmodernizowana zostanie także ul. Zmienna, która ma obsługiwać ruch pojazdów w rejonie parkingu przy skrzyżowaniu z ul. Inflancką. W ramach inwestycji zasadzonych zostanie 800 drzew (klonów, lip, dębów) oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów.  Koniec prac przewidziano w 2023 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy