Reklama

Reklama

Trwają remonty w szkołach w Łodzi. Łączny koszt prac to 12 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwają remonty w szkołach w Łodzi. Łączny koszt prac to 12 milionów złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Budowa podjazdów dla niepełnosprawnych, odnawianie szatni, korytarzy czy doposażenie pracowni - trwają remonty w ośmiu placówkach oświatowych w Łodzi. Ich koszt to 12 mln zł.

Reklama

Modernizacja ośmiu placówek oświatowych w Łodzi

Planowany termin zakończenia prac to bieżący rok.

!reklama!

  • Roboty dotyczą placówek:
  • Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2
  • Technikum nr 3
  • Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych
  • Szkoły Podstawowej nr 5
  • Szkoły Podstawowej nr 36
  • Szkoły Podstawowej nr 111
  • Szkoły Podstawowej nr 173
  • Szkoły Podstawowej nr 175.
– W SP nr 175 zakres inwestycji objął remont pomieszczenia gospodarczego i korytarza, remont pracowni biologiczno-geograficznej wraz z eksperymentarium, pracowni językowej oraz informatycznej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Zdemontowano i ułożono nową instalację elektryczną i oświetleniową, zamontowano nowe grzejniki płytowe wraz z obudowami, wykonano nowe podłogi z wykładziny winylowej zgrzewanej, przeprowadzono malowanie, montaż nowych naświetli, zabezpieczeń naroży, nakładek na parapety oraz rolet.

Pozostało jeszcze wyposażenie pracowni w meble, sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, pomoce dydaktyczne oraz system klimatyzacji. Zakupiony ponadto będzie schodołaz gąsienicowy.

– Takie remonty jak ten to spełnienie naszych marzeń - zaznacza Beata Ciupińska, dyrektor SP nr 175 w Łodzi. - Dzięki prowadzonej inwestycji udało nam się odnowić szkołę, zmodernizować korytarze, szatnie, poprawić bezpieczeństwo. To co mnie, jako pedagoga szczególnie cieszy, to profesjonalnie wyposażone sale lekcyjne i pracownie. Teraz pozostaje nam tylko czekać na powrót dzieciaków do szkół.

Szkoły w Łodzi zyskają podjazdy dla niepełnosprawnych, wyremontowane pracownie czy nowy sprzęt

Zakres prac we wszystkich placówkach jest szeroki. Placówki zyskają także nowe meble czy sprzęt komputerowy.

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi na modernizacji zyskają nie tylko sale lekcyjne, ale również warsztaty, np. pracownia CNC czy pracownia projektowania i programowania układów i systemów mechatronicznych.

Technikum nr 3 w Łodzi będzie miało podjazd dla osób z niepełnosprawnościami wraz z nawierzchnią z kostki brukowej przed głównym budynkiem szkoły.

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Łodzi zyska np. pracownię do zajęć teoretycznych przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych dla kierunków: kucharz, cukiernik, piekarz, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Pracownia wielozawodowa będzie posiadała specjalistyczne stanowisko pracy dla osób ze sprzężeniami, które umożliwi przystąpienie do egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Prace w Szkole Podstawowej nr 5 w Łodzi dotyczą m.in. montażu pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. Obejmują także remont i przystosowanie łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szkoła Podstawowa nr 36 w Łodzi podobnie. W budynku znajdować się będzie łazienka dla osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni będą mieli ponadto do dyspozycji podjazd.

Szkoła Podstawowa nr 111 w Łodzi będzie miała interesującą infrastrukturę zewnętrzną - pojawią się ścieżki edukacyjne, stacja meteo, układ słoneczny, ścieżka sensoryczna, siłownia plenerowa.

Szkoła Podstawowa nr 173 w Łodzi także się zmienia. Remontowane tam są świetlica, a także pracownie: języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej, terapeutycznej, języka polskiego, przyrodniczej, biblioteki, informatycznej, historycznej, humanistycznej, matematycznej i sztuki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy