Reklama

Reklama

"Trzeba korzystać z duszy", czyli 10 pięknych myśli Jana Kobuszewskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Trzeba korzystać z duszy", czyli 10 pięknych myśli Jana Kobuszewskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie tylko środowiskiem artystycznym wstrząsnęła wiadomość o śmierci aktora Jana Kobuszewskiego, który odszedł w sobotę 28 września. Miał 85 lat, niezwykle utalentowany i mądry życiowo, laureat wielu prestiżowych wyróżnień. Przypominamy kilka pięknych myśli nieodżałowanego Jana Kobuszewskiego.

Reklama

Przykrą informację o śmierci Jana Kobuszewskiego przekazaliśmy w sobotnim materiale Nie żyje Jan Kobuszewski, gdzie przywołujemy sylwetkę tego znakomitego aktora teatralnego, filmowego i artysty sceny kabaretowej. Wspomnijmy, że kariera Jana Kobuszewskiego miała swój epizod również w łódzkim Teatrze Nowym. Warto zatrzymać się nad bogatą osobowością tego wspaniałego człowieka, zebraliśmy dla Państwa 10 pięknych myśli Jana Kobuszewskiego:

 „Człowiek naprawdę radosny potrafi odnaleźć blaski w szarej, a nawet czarnej rzeczywistości, nasycając ją barwą. Potrafi dziękować i cieszyć się tym, co ma, nie tęskniąc za tym, czego nie udało mu się osiągnąć”.

Jan Kobuszewski w książce: Jan Kobuszewski. Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością...

***

"Aktor to nie skrzypce, które im starsze, tym piękniejsze wydają dźwięki".

Iwona Havranek, Jan Kobuszewski: Nigdy nie pokłóciłem się z Bogiem, „Super Express”, 3 kwietnia 2010

***

"Bez względu na kondycję naszego ciała, trzeba korzystać z duszy".

Ewa Jaśkiewicz, Starość nie jest dla mięczaków, „Tele Tydzień” nr 29, 16 lipca 2012

***

"(…) długie toto, jak Don Kichot przynajmniej, chude toto, gęba pociągła i mizerna, nos orli niestety, uszy odstające, a do tego od dołu takie długie nogi, a od góry takie długie ręce. Czerwony Kapturek mógłby omdleć".

Jan Kobuszewski o sobie w: Śmiech jest jak grypa, „Sztandar Młodych” nr 72, 25–27 marca 1978

***

"(…) do góry uszy, to i „reszta” musi! Wiara czyni cuda. Wiem to z własnego doświadczenia".

Janusz Świąder, Do góry uszy!!! Rozmowa z JANEM KOBUSZEWSKIM, aktorem i reżyserem, express.bydgoski.pl, 14 października 2006

***

"(…) my, ludzie, popełniamy wiele błędów. Nie dostrzegamy chwil szczęścia, natomiast bardzo akcentujemy wszystkie smutne momenty. Porażek i nieszczęść i tak nie unikniemy, a chwile szczęścia… są takie rzadkie, że naprawdę cieszmy się, gdy są".

Iwona Havranek, Jan Kobuszewski: Nigdy nie pokłóciłem się z Bogiem, „Super Express”, 3 kwietnia 2010

***

"Polacy na wszystko narzekają, nic im się nie podoba. Nie dostrzegają wokół siebie dobrego. Ale ja jestem aktorem komediowym od ponad 40 lat – wcześniej byłem może nie tyle tragiczny, ile dramatyczny. I jakoś sobie radzę: od tych 40 lat mam widownię spragnioną radości".

Amelia Panuszko, Nie mam sukcesów, „Newsweek” nr 48, 28 listopada 2011

***

"(…) pracujmy dla śmiechu, ale bądźmy normalni".

Janusz Świąder, Do góry uszy!!! Rozmowa z JANEM KOBUSZEWSKIM, aktorem i reżyserem, express.bydgoski.pl, 14 października 2006

***

"(…) Wierzę w to, co widzę, i oglądając tragiczne momenty na ekranie, muszę przywoływać się do rzeczywistości. A na komediach romantycznych chętnie się wzruszam – do łez. Jestem więc dobrym widzem – to jedyna dobra rzecz, jaką z pewnością mogę o sobie powiedzieć".

Małgorzata Piwowar, Niełatwo mnie rozbawić, „Rzeczpospolita” nr 116, „TV magazyn”, 20 maja 2011

***

"Będę bardzo szczęśliwy, gdy spotkam się z moim Panem i Stwórcą. Nie wiem tylko, czy mój Pan i Stwórca będzie szczęśliwy, gdy spotka się ze mną! To nieprawda, że nadzieja jest matką głupich. Nadzieja to matka mądrych. Życie bez nadziei jest nic niewarte. Uważam również, że wiara, nadzieja i miłość to wartości równoprawne."

Wypowiedź Jana Kobuszewskiego dla Tygodnika Katolickiego "Niedziela" w 2006 roku

 

Źródło: lubimyczytac.pl / Wikicytaty / Niedziela

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy