Reklama

Reklama

Trzy wizje muzyki w Akademii Muzycznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trzy wizje muzyki w Akademii Muzycznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Akademia Muzyczna zaprasza na wydarzenia artystyczne w ramach cyklu realizowanego przez trzy łódzkie uczelnie.

Reklama

Trzy wizje muzyki Akademii Muzycznej

Pierwszy koncert w ramach Letniej Akademii Muzyki i Sztuki czeka nas już w najbliższy wtorek.

Trzech zupełnie różnych wykonawców, którzy tego wieczoru zaproponują publiczności swoje indywidualne spojrzenie na muzykę, trzy różne stylistyki, doświadczenia i perspektywy muzyczne – tak można by w kilku słowach streścić pierwszy koncert odbywający się w ramach cyklu Letnia Akademia Muzyki i Sztuki. Akademia Muzyczna zaprasza słuchaczy na to interesujące wydarzenie we wtorek 9 lipca 2019 (godz. 18.00) do Sali Kameralnej przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Na scenie podczas koncertu Trzy wizje muzyki pojawią się: duet pianistyczny Frolic Piano Duo, który zaprezentuje muzykę klasyczną w sposób niekonwencjonalny, z lekkością i poczuciem humoru, Mateusz Tranda - gitarzysta akustyczny, wyrosły z tradycji folkowo-bluesowych, wykonujący utwory własne oraz znane standardy oraz młody zespół rockowy z Łodzi The Bimbears, łączący muzykę lat 60-tych z nowoczesnym brzmieniem, który w trakcie Letniej Akademii Muzyki i Sztuki zaprezentuje Państwu specjalnie przygotowaną wersję swojego materiału w wydaniu akustycznym.

Program zespołu Frolic Piano Duo: Astor Piazzolla – Le grand Tango na dwa fortepiany i Parafraza na temat Manteca Dizzy’ego Gillespiego na dwa fortepiany op. 129 - Nikołaja Kapustina. Repertuar Mateusza Trendy wybrany na koncert Trzy wizje muzyki, to utwory: Wiem, że przyjdziesz, Morning delight, In her eyes, , Rays of hope, Intro/Healing rain, For Kuba, Whispers #1. Natomiast program zespołu The Bimbears to: Avalanche, Kraina bez luster, Roger, Black Balloon (The Kills cover), Mars, Krótka historia ludzkości, Smog, Kolumbowie i Psychoaltblues.

Projekt  zatytułowany Letnia Akademii Muzyki i Sztuki daje możliwość swoistej synergii, gdyż studenci łódzkich uczelni artystycznych – Akademii Muzycznej, Szkoły Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych – łączą siły, aby tych kilka wakacyjnych dni (od 9 do 13 lipca) wypełnić ciekawymi wydarzeniami artystyczno-naukowymi. W programie LAMiS znajdą się wystawy, koncerty, seanse filmowe i wykłady otwarte dla wszystkich! Większość z nich zobaczymy w budynkach Akademii Muzycznej.

Więcej szczegółów na stronie AM.

Letnia Akademii Muzyki i Sztuki, to projekt, który odbywa się w ramach programu „Łódź naukowa, Łódź akademicka” koordynowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i dofinansowanego z budżetu Miasta Łodzi.


Źródło: Akademia Muzyczna w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy