Reklama

Reklama

TuŁódź – Szalone miasto! Cykl poświęcony Łodzi sprzed ponad stu lat – dziś o łódzkiej tragedii miłosnej rodem z XVI-wiecznej Werony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

TuŁódź – Szalone miasto! Cykl poświęcony Łodzi sprzed ponad stu lat – dziś o łódzkiej tragedii miłosnej rodem z XVI-wiecznej Werony - Zdjęcie główne

Kolejny odcinek cyklu portretującego Łódź sprzed stu lat poświęcimy historii pewnej nieszczęśliwej miłości (fot. redakcja TuŁódź) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zainspirowani publikacją Jacka Kusińskiego pt. „Szalone miasto” nurkujemy w odmęty historii Łodzi z lat 1884-1918. Niezwykła formuła cyklu reportaży pozwoli lepiej zrozumieć  rewolucyjne przemiany miasta, a także poznać jego dawnych mieszkańców i ich zwyczaje. Tym razem o niecodziennym i niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w jednym z łódzkich hoteli.

Reklama

„Rozwój” nr 170, 29 lipca 1914 r.

Tragedia miłosna w hotelu Niemieckim

!reklama!

W niedzielę o godz. 9-ej wiecz. Młoda para zażądała numeru., składając legitymacye na imię 24-letniego Ottona Mausza, zamieszkałego przy ulicy Nr. 83, oraz 23-letniej Zofii Halle, zamieszkałej przy ul. Złotej 40. Młodzi zamknęli się w numerze niczego nie żądając.

O godz. 1-ej w nocy rozległ się odgłos padającego ciała, czem zaniepokojona służba, zapukała do numeru, a ponieważ z wnętrza nikt nie odpowiadał, przeto właściciel hotelu wezwał policyę, przy której otwarto drzwi. Na stole zastano nieprzytomnego Mausza, obok na krześle wiła się w męczarniach jego towarzyszka. Na ziemi leżała opróżniona flaszka po truciźnie.

Wezwane Pogotowie, po udzieleniu desperatom pierwszej pomocy lekarskiej, w stanie groźnym przewieziono do szpitala Poznańskich. Przyczyną rozpaczliwego kroku jest nieszczęśliwa miłość i przeszkody ku wzajemnemu połączeniu się.

Cała publikacja dostępna tutaj. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy