Reklama

Reklama

Tunel na Widzewskiej: ministerstwo oferuje pomoc, władze Łodzi jeszcze nie złożyły wniosku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tunel na Widzewskiej: ministerstwo oferuje pomoc, władze Łodzi jeszcze nie złożyły wniosku  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Komplikuje się sytuacja budowy tunelu pod torami kolejowymi na Widzewskiej. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że władze Łodzi do tej pory nie złożyły odpowiedniego wniosku o dofinansowanie. Radni twierdzą, że resort odmówił finansowania, mimo wcześniejszych zapewnień o pomocy. 

Reklama

Sytuacja budowy tunelu pod torami na ulicy Widzewskiej jest skomplikowana. W środę 14 sierpnia Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na budowę tunelu, ale tylko dla pieszych i rowerzystów. Sytuacja komunikacyjna wymaga jednak, aby w tym miejscu powstał także tunel dla ruchu samochodowego.

Rok temu Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowało pomoc finansową dla tego projektu. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk obiecał, że rząd jest gotów przeznaczyć odpowiednie środki na ten cel. Niestety, jak się okazuje, władze miasta nie złożyły odpowiedniego wniosku formalnego o taką pomoc. Resort twierdzi, że dopiero po ośmiu miesiącach od wypowiedzi ministra Adamczyka, władze Łodzi przesłały pismo z zapytaniem o możliwość sfinansowania inwestycji. Problem polega na tym, że takie pismo nie jest oficjalnym wnioskiem o dofinansowanie.

W odpowiedzi na pytanie magistratu o możliwe źródła finansowania projektu, ministerstwo wskazało dwie możliwości: program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej oraz subwencję ogólną. Resort przesłał te informacje do prezydent Zdanowskiej w kwietniu tego roku. Do tej pory wniosek o dofinansowanie nie został złożony.

Radna Antonina Majchrzak twierdzi, że miasto było pewne otrzymania dofinansowania po obietnicy ministra Adamczyka.

- Wcześniej dostaliśmy takie zapewnienie od rządu, że uda się uzyskać dofinansowanie. Nie mieliśmy prawa sądzić, że tej obietnicy nie będzie można spełnić - powiedziała radna Majchrzak

Wiceminister Waldemar Buda podtrzymuje deklarację resortu. Warunkiem otrzymania środków jest zrealizowanie przez miasto inwestycji okołokolejowych.

Źródło: Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy