Reklama

Tysiące drzew i setki tysięcy krzewów rozkwitło i zazieleniło łódzkie inwestycje. Zobacz! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tysiące drzew i setki tysięcy krzewów rozkwitło i zazieleniło łódzkie inwestycje – informuje łódzki magistrat.

!reklama! 

Zieleń to ważny aspekt wpływający na jakość życia w mieście.  Drzewa dają cień, obniżają temperaturę, wpływają na środowisko, oraz poprawia estetykę ulic. „Dlatego podczas każdej inwestycji kładziemy nacisk na zieleń” – mówią urzędnicy.

W 2019 r. posadzonych zostało 2,5 tys. drzew, oraz 285 tys. krzewów. Te i wiele innych z poprzednich inwestycji, właśnie zakwitło upiększając łódzkie ulice. 

Drzewa i krzewy pojawiają się na wszystkich miejskich inwestycjach. W ramach Rewitalizacji Obszarowej szpalery drzew nasadzono na Gdańskiej, Jaracza, Tuwima i Nawrot. Przebudowaną ulicę Jaracza zazieleniły graby, natomiast na Tuwima pojawiły się klony.

Drzewa w ubiegłych latach pojawiły się też przy dużych miejskich inwestycjach jak trasa W-Z, czy budowa ul. Nowowęglowej. Z każdym rokiem co raz większe drzewa, będą dawać pieszym schronienie przed słońcem i wpływać na przyrodę w mieście. Nasadzenia również wprowadzono do osiedlowych inwestycji. W ostatnich dniach zaróżowiły ulice Bluszczową na Marysinie, a na Sikawie już istniejący drzewostan uzupełniony został kasztanami i klonami.

Spacer po Starym Polesiu upiększają natomiast graby na al. 1 maja, a na ul. Lipowej oczywiście lipy. Warto też zajrzeć do zrewitalizowanego parku Moniuszki gdzie nasadzonych zostało 4 668 sztuk tulipanów. Ponadto wzdłuż dróg i na skwerach rozkwita niska zieleń w postaci róż, berberysów czy licznych bylin i trwa.

Gatunki drzew są dopasowywane do lokalizacji i do każdego gatunku dobierane są towarzyszące mu krzewy, byliny i trawy. Całość ma tworzyć przemyślany botanicznie zielony teren i cieszyć nasze oko. W łódzkich parkach i na ulicach rosną między innymi: klon jawor, lipa drobnolistna, dąb bezszypułkowy, grab, buk zwyczajny, wiśnia pikowana, jarząb mączny, kasztanowiec czerwony, jarząb szwedzki, głóg pośredni, robinia akacjowa, sosna czarna, brzoza pożyteczna, czy miłorząb dwuklapowy.

Źródło: ZIM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy